I když se zdravotnický personál maximálně snaží, aby byl odběr co nejméně stresovou záležitostí, obzvlášť malé ratolesti se ho přirozeně bojí. Z tohoto důvodu se vedení nemocnice snaží od počátku testování děti za tento nepříjemný zážitek odměnit nějakou drobností, například sladkostí či omalovánkami.

Ohledně pomoci na zajištění sladkých odměn kývl i dlouhodobý partner nemocnice – kladenská teplárna, která zakoupila přes pět tisíc lízátek a předala je na obě odběrová místa. Každé dítě, které nyní přijde do kladenské nemocnice na testování, dostane lízátko. Sladká odměna udělá dětem nejen radost, ale zároveň díky obsaženému vitamínu C podpoří i jejich imunitu.

Testovací centrum v areálu kladenské nemocnice.
Testovací centra v Kladně i Slaném jsou přetížená, počkáte si skoro dva týdny

„Sestřičky z odběrových center se při testování vždy snaží dětem vytvořit pohodovou atmosféru a vtipkovat s nimi. Hodně rodičů nám také pomáhá skvělou domácí přípravou a tím, že dětem předem všechno vysvětlí. Odběry jsou šetrné a trvají opravdu chviličku. Teplárně Kladno za tuto pomoc velmi děkujeme,“ sdělila mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

Kladenská teplárna pomáhá Oblastní nemocnici Kladno pravidelně. V minulém roce předala celkem 2200 respirátorů typu FFP2 v celkové hodnotě dosahující sto tisíc korun a podpořila i personál anesteziologicko-resuscitačního oddělení nákupem mikrovlnné trouby a voucherů na relaxační masáže.

Ilustrační foto.
Oblastní nemocnice Kladno vyhlásila stav hromadného postižení osob