Dvoudenní Národní myslivecké slavnosti se konaly na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Zámek Ohrada – muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – je nejstarším lesnickým a mysliveckým muzeem v Evropě. První muzejní sbírky loveckých trofejí a preparátů byly na barokním zámku Ohrada umístěny již v roce 1842.

Velkokapacitní očkovací centrum ve Slaném.
Očkovací centrum ve Slaném utlumuje svůj provoz. Zájem veřejnosti poklesl

„První den slavností patřil mysliveckým tradicím, druhý dětem, kdy byly přichystány myslivecké hry a soutěže, například o nejhezčí myslivecký klobouk a v neposlední řadě naučná stezka. V obou dnech mohla veřejnost zhlédnout ukázky sokolnictví a lovecké kynologie. Mimo jiné proběhla také divácky velmi atraktivní soutěž ve vábení jelenů. Zajímavá byla možnost exkurze do Staré Obory, kde mohli diváci vidět ukázky koňských potahů a poutavou prezentaci národního hřebčína Písek.“ popsal průběh mysliveckých slavností starosta Honebního společenství Unhošť Imrich Szabó.

Kromě možnosti seznámit se s řadou mysliveckých činností a expozicemi zámku se pořadatelé postarali i o odpovídající kulturní program. K poslechu vystoupily hudební skupiny Markazíni, Folklorní sdružení Mikovice s cimbálovou muzikou, Mladí burčáci, kapela Hráz a Malá jihočeská kapela.