„V Pařížské ulici budujeme parkovací pás podél vozovky s přibližně šedesáti parkovacími místy, na který naváže nový chodník a šikmé pěšiny s lavičkami. Tedy v obdobném uspořádání, jako tomu bylo doposud," upřesnil kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Přibudou tam také nové ohrádky pro popelnice a za vhodných klimatických podmínek proběhne úprava trávníků a výsadba zeleně.

Termínově se počítá s dokončením prací do poloviny srpna. Investice přijde na 9,8 milionu korun.

Co brzdí rekonstrukci Vinařické ulice ve Švermově?
Dělníci se nestačili divit. Co brzdí rekonstrukci Vinařické ulice ve Švermově?

Výstavba parkoviště v dalším kročehlavském sídlišti v ulici Na Růžovém poli začala ve středu 22. června a termín dokončení je plánován rovněž do konce posledního prázdninového měsíce. Dochází tam k opravě všech chodníků mezi ulicemi Na Růžovém poli a Arménskou, rozšíření čeká rovněž plochy ve dvou vnitroblocích (před domy č. p. 2547 - 2549 a 2550 - 2551).

„Součástí projektu jsou i v tomto místě nové ohrádky pro popelnice a veřejné osvětlení. Dále tam odstraníme staré asfaltové chodníky uprostřed trávníků," dodal primátor. Staré chodníky město zčásti vymění a zbývající plochy doplní zeminou a zatravní. Chybět nebude ani výsadba nové zeleně.

Úprava veřejného prostranství Na Růžovém poli vyjde na 12,5 milionu korun.