Řidiči, kteří v úterý po Velikonocích nepočítali s časovou rezervou, měli U Brodu zejména v ranní špičce problémy a místy tu nastával  i dopravní kolaps. Tvořily se dlouhé kolony. Protože jsou v lokalitě navíc tři supermarkety, obchod elektro, dvě čerpací stanice a autobusové nádraží, logistika je náročná. Do všeho se zde pohybuje těžká technika.

Pokud navíc nedbají šoféři dopravního značení, musí se zkrátka u kruháku otočit. A s náklaďákem to jde ztuha. Některé nájezdy na okružní křižovatce jsou aktuálně ještě volné. Například pruh od Prahy ve směru od Pražské ulice.

Termíny jednotlivých etap jsou plánované následovně:
I. etapa 6. až 20. dubna 2021
II. etapa 21. až 5. května 2021
III. etapa 6. až 14. května 2021
IV. etapa 15. až 25. května 2021

Autobusy veřejné dopravy budou po Pražské projíždět s omezením. Cestující by tak měli počítat s časovou prodlevou. V čase vydání článku bylo s organizátorem dopravy – společností Integrovaná doprava Středočeského kraje domluveno, že: v rámci I. a II. etapy bude dočasně zrušena zastávka autobusů „Pražská (hotel Praha)“. Cestující pro nástup/výstup budou moci využít autobusové nádraží nebo zastávku „Slaný, železniční zastávka předměstí“.

Po dobu III. a IV. etapy bude dočasně zrušena zastávka „Slaný, železniční zastávka předměstí“. Cestující budou moci využít pro svůj nástup/výstup zastávku „Pražská (hotel Praha)“ anebo autobusové nádraží. Zastávka v ulici Netovická bude sloužit pouze pro linku 456 (Pozor! Linka Slaný – Praha nebude zajíždět do Netovické ulice!).

Přehled jednotlivých etap včetně dopravního značení naleznete na webových stránkách města na adrese www.meuslany.cz, doplnil ke změnám vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu ve Slaném Tomáš Černický.