Aby se mohl co nejrychleji zapojit do běžného života, je u něj zapotřebí speciální péče a intenzivní rehabilice, přičemž celý proces je velice nákladný. Aby mohl chlapec svůj životní úkol zvládat co nejlépe, pomocnou ruku mu i tentokrát podali dospěláci ze Smečna a okolí, kteří dorazili se svými dětmi na sportovně zábavné odpoledne nazvané Péťova stezka Odvahy.

“Jelikož je Péťa velice statečný a bojuje ze všech sil, podporujeme ho hlavně tím, že na něj stále myslíme. Děti, které přišly v sobotu do zámecké zahrady, se vydaly na stezku pojmenovanou po něm a plnily zde různé zábavné úkoly. V současné době je Péťa s maminkou v lázních na Slovensku, takže všechny pozdravil na dálku. Vše se vydařilo i díky účasti Báry Ladrové, která pro děti připravila svůj zábavný animační program,“ řekla předsedkyně Kulturní komise města Smečna Lenka Iblová.

Jak potvrdila dětmi oblíbená „princezna“ Bára, nechtěla si ani letos nechat setkání s dětmi na podporu Péti ujít, ale jelikož se jí před čtyřmi měsíci narodil synek Jonáš, bylo zapotřebí posunout hry na podzimní termín. „Vše se vydařilo, počasí bylo krásné a děti báječné. Jsem proto velice spokojená a mám radost,“ řekla Bára Ladrová, která na podporu Péti přispěla i letos šekem ve výši 10 tisíc korun. Ty získala prodejem svého oblečení. Ostatní příchozí věnovali do kasičky Péťovi 12 426 korun.

Kromě jednotlivých stanovišť na stezce měli malí i velcí účastníci zábavného odpoledne možnost prohlédnout si automobilové veterány z Klubu historických vozidel ze Slaného, za což jim patří také velký dík.