Už od rána se králíci se svými páníčky utkali v několika disciplínách. "Králíci překonávají různé disciplíny. I překážky jsou různě vysoké a jsou buďto seřazeny za sebou nebo je udělaná jiná dráha,“ řekla organizátorka akce Adéla Sedmíková. Ta má sama doma skoro šedesát králíků a s několika i v sobotu také závodila. „Většina závodů se koná na Moravě, takže jsem chtěla také něco uspořádat tady. Nejblíže jsou v Praze a ty se konají tak dvakrát do roka,“ vysvětlila Adéla Sedmíková.

A zúčastnit se mohl každý králík, i takový, který se běžně chová v domácnostech. „Samozřejmě jsou také sporťáci, ale závodit může i domácí mazlíček,“ řekla Adéla Sedmíková. A o závody je docela zájem. "Dříve to byl sport hlavně pro děti, dnes se jich účastní i dospělí se svými králíky. Dnes je tady podstatně méně lidí, protože se pořádají ještě jedny závody. A každý jede tam, kde je to blíže," dodala.

Od brzkého rána se závodilo hned na dvou trasách. Rozhodčí nejen stopovali čas, za který králík trasu překonal. Počítali také shozené překážky a na konci trasy radili účastníkům, v čem dělali chyby a co by mohli vylepšit.

Odpoledne byli ti nejlepší závodníci odměněni poháry a cenami. A už nyní se všichni těší na další ročník.