Cyklisty slavnostně přivítal starosta Zichovce Roman Vorlíček, který společně s majiteli pivovaru Ivanem a Janou Husákovými předal nadačnímu fondu Josefa Zimovčáka šek v hodnotě 200 tisíc korun. Teploty byly v úterý odpoledne vysoké, téměř letní, tím spíše je třeba smeknout před výkony cyklistů, kteří přestože nezřídka již překročili hranici sedmdesáti let věku, nevzdali se a dorazili do cíle.

Někteří mají ještě mnoho kilometrů před sebou. Cílem letošní cyklotour je navštívit 63 měst, 332 vesnic a společně urazit dlouhých 1300 kilometrů. Tradičními účastníky cyklistického peletonu jsou i vážení profesoři Pavel Pafko a Jan Pirk.

Kromě dospělých nezůstali pozadu ani školáci z nedaleké obce Kvílice. Jak potvrzuje ředitelka tamní základní školy Jana Holubová, jejich žáci se připojili už počtvrté.

„Celkem jelo devatenáct dětí. Nejvíce bylo páťáků, zbytek doplnili žáci ze šesté, sedmé a osmé třídy. Děti jely moc rády, protože je to po dlouhé době první akce, na kterou mohly společně vyrazit. Navíc naši žáci z předchozích let cyklotour znají, líbí se jim tu a projet se v pelotonu s takovými osobnostmi je pro ně velký zážitek,“ uzavřela ředitelka Základní školy Kvílice Jana Holubová.