Přesto Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve svém tweettu upozorňuje že od pondělí 19. do středy 21. dubna do večerních hodin bude probíhat oprava povrchu části sil. I/7 u Netovic (okr. Kladno). V pracovním místě v délce cca 400 metrů se bude jezdit pouze kyvadlově jedním jízdním pruhem. „Zejména v ranní a odpolední špičce je třeba počítat s tvorbou kolon a výrazným zdržením i desítky minut,“ uvádí ŘSD na svém oficiálním Twitteru.

Kdokoli by se rozhodl krátit si cestu v těchto dnech z Prahy přes Slaný, i zde narazí na komplikaci v dopravě a kolony, jelikož zde probíhá oprava Pražské ulice a kruháku U Brodu a stejně tak je uzavřena i výpadovka přes Želevčice ve směru na Litoměřice.

Co se týká oprav a zpevňování netovického mostu, pod lávkou je potřeba objíždět jedním jízdním pruhem těžkou techniku a pracovníky. Jedná se však pouze o místní komunikaci, tudíž zde nehrozí hustý provoz.

Aktuálně zde dělníci provádějí výkop nad úložnými prahy pilířů, který vyplní betonem. Na něj jsou osazovány ocelové stojky požadované síly. Prostor mezi stojkami a stativem bude vyklínován dubovými trámky a gumovou podložkou. Svahy pod mostem budou upraveny do potřebného sklonu. Obnovíme i žlab z betonových žlabovek a nakonec bude zpět namontováno ocelové svodidlo,“ sdělil Martin Buček z ŘSD.