"Děti závodí na 6 cestách různých obtížností, na přelezení mají vždy časový limit 1 hodinu, počet pokusů není omezen. V jeden čas lezou na stěně děti jen z jedné školy, ty pak vystřídají další a tak dále. Proto zatím vítěze neznáme, ten bude známý až po ukončení všech kvalifikačních závodů, ve čtvrtek 22. března a po zpracování výsledků. Oceněné budou 3 nejlepší školy v rámci kvalifikačního kola, zároveň 20 nejlepších chlapců a 20 dívek postoupí do finále," řekl za pořadatelský tým a jeden z manažerů projektu Lezení do škol, Peter Podoba. 

Finále se podle něj koná 15. června v Praze v Holešovicích na výstavišti na velké závodní stěně (na které se leze i český pohár a MČR dospěláků a lezlo se na ní také mistrovství Evropy juniorů vloni ve Slaném). 

"Dětem se závody celkem líbí, baví je to. Pozitivní reakce máme také od učitelů, takže jsme spokojeni a doufáme, že příští rok se nám podaří zapojit zase více škol a třeba i na více místech v kraji, anebo ještě lépe zapojit další kraje republiky a uspořádat opravdu celorepublikové závody, což je od začátku náš cíl," dodává Peter Podoba.