Pochodu se zúčastnilo tentokrát 588 pěších. Nejstarším byl třiaosmdesátiletý Jan Laibl, nejmladším letos v květnu narozeným Vojtěch Kotál a nejvzdálenější účastnicí byla Stanislava Dublejová až ze slovenského Popradu.

Kromě turistické části se v půl druhé odpoledne uskutečnil slavnostní ceremoniál u pamětní desky Oty Pavla za účasti Českého klubu olympioniků, Klubu sportovních novinářů a dalších hostů. Následovalo hudební odpoledne v doprovodu čtyř kapel. Vystoupili Modří raci Rakovník, Lentilky Rakovník i s tanečním číslem, The Bleus Q – Filip Zoubek Kladno a následně se pak konala večerní zábava v režii kapely Ideál band Rakovník.

Kdo byl Ota Pavel
Ota Pavel, vlastním jménem Otto Popper (2. července 1930 Praha – 31. března 1973 Praha), byl český prozaik, novinář a sportovní reportér. Je autorem sportovních a autobiografických próz s tématy z vlastního dětství.

„Tento kraj miloval v něm pobýval a o něm psal“… výstižná slova na pamětní desce sokolovny v Branově.

Ota Pavel do Branova a okolí jezdil od dětství a své zážitky pak zachytil ve svých knihách, které kromě sportu jsou často o zdejší nádherné přírodě, o Berounce……o rybách. Že byl Ota Pavel výjimečný spisovatel asi není pochyb a dokladem toho je i zfilmování některých jeho knih.

I z těchto důvodů se skupinka místních nadšenců rozhodla po smrti Oty Pavla (†31. 3. 1973) zhotovit na jeho počest pamětní desku, která byla slavnostně odhalena v květnu 1974. O 10 let později v roce 1984 pak byl zorganizován první ročník Pochodu Oty Pavla, kdy byly pro účastníky připraveny dvě trasy. Zúčastnilo se ho 115 turistů. V té době jistě málokdo tušil, jakou oblibu si pochod získá. Od té doby se koná pochod pravidelně každý rok, počet tras se navýšil na 3 a každoročně se ho účastní průměrně cca 700 turistů.