Majitelka kavárny Kristýna Lafková se svými kolegy, kamarády a kamarádkami kromě toho, jako každý den, tradičně napekli výtečné dorty a další zákusky a hostili návštěvníky skvělou kávou, kvalitním čajem a dalšími pochoutkami.

„Pro účely útulku se nám podařilo v sobotu, mimo prodeje kočičího kalendáře pro rok 2022 a dalších předmětů, vydražit obraz i malovaný kočičí kámen. Děkujeme,“ upozornila majitelka kavárny Kristýna Lafková.

Kromě provozu kladenské kočičí kavárny, kam přibyl nedávno i jedenáctý přírůstek – černý kocourek Pekelníček, zachraňuje Kristýna celoročně zanedbané a opuštěné kočky, které se různě potloukají nejen v kladenských ulicích. Naposledy se s přáteli postarala v říjnu o koťata, která žila v otřesných podmínkách v odpadcích na okraji Kladna ve směru na Kožovku.

Kladenská kavárna U Kočičích tlapek.
Kladenská kočičí kavárna má otevřeno, podnik přežil krizi díky pomoci od lidí

„Místní bezdomovec tam dlouhodobě chová deset dospělých koček a bylo tam i šest maličkých koťátek, bohužel se o ně nedokáže sám postarat, ale ani se jich nechce vzdát. Nakonec se nám podařilo koťátka v hromadě pytlů s odpadem a trní odchytit, zbavit je parazitů, kterých v sobě měla opravdu velmi mnoho a poskytnout jim další veterinární péči. Aktuálně už se zotavují a hledáme jim nový domov,“ potvrdila kavárnice.

„S odchytem nalezených kočiček mi pomáhají i další skvělí lidé, není to pouze moje zásluha. Jsem ráda, že jsou mezi námi i jiní lidé, kterým není osud těchto zvířat lhostejný," uzavřela.