Jak potvrdil vedoucí produkce společnosti Wilma Film Pavel Typolt, vznikají zde záběry do nové šestidílné série pro německou televizi MDR.

„Jedná se o seriál z let 1992 – 1993. Pojednává o době po sjednocení Německa, majetkovém vyrovnávání a také vztazích mezi oběma zeměmi. V televizním seriálu dokonce dojde na vraždy a jejich vyšetřování. V Německu poběží seriál zanedlouho. Natáčení se sice kvůli koronaviru trochu protáhlo, začínalo se už vloni v září, ale brzy už bude hotovo. Natáčelo se hodně v Německu, trochu v Čechách. Točili jsme v Plzni, v Klatovech a tento týden dva dny v Kladně,“ potvrdil Pavel Typolt.

Režie seriálu pod názvem Zerw se ujal zkušený Dustin Loose. Na svém kontě má například epizody z televizních detektivek Místo činu a Policie Hamburg, což diváci českých TV Novy a Primy znají.

Podle filmové databáze IMDB se v nově vznikajícím seriálu objeví například slavný herec Rainer Bock. Ten hrál například ve Zlodějce knih, Hanebných Parchantech od Tarantina, Wonder Woman nebo Bílé stuze.