Nejen, že se tvořilo, ale pro zážitkové odpoledne byla připravena i pestrá programová nabídka, která doprovázela vyřezávání a zdobení dýní s nostalgickým časem odcházejícího babího léta.

Program zahájila pohádka Kouzla skřítků, pro radost hráli Pohodáři, pohádkově se četlo v zahradě Černé bašty, byla připravena Strašidelná stezka záhad a dobrodružství pro odvážné děti. Součástí byla ochutnávka dýňových specialit se soutěží o nejoriginálnější dýňový recept. Závěr akce patřil barevné Ohnivé show.

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.
Zpronevěra na kraji značně zbytněla


"Vždy jsem si myslela, že vyřezávání z dýní je velmi snadné. Ale po pátečním dýňování na náměstí už vím, že to není legrace. Moc se mi to nepovedlo, ale viděla jsem na stolech moc zajímavé výtvorky. Také velmi nápadité a hezké byly vyřezávané vzory na ovoci a zelenině od studentek slánské Integrované školy,“ uvedla Olga Jažovič a doplnila, že přátelskou atmosféru odpoledne vhodně doplňovala výborná zlonická country skupina Pohodáři.

Slavnostní zahájení výstavy v Galerii Dobeška s názvem: Co již ve Slaném nenajdete
Výstava: Co již ve Slaném nenajdete

Tato akce není jedinou činností slánského Ostrova. Ten nabízí pro zájemce na výběr z osmdesáti dvou kroužků nejen pro slánské, ale své aktivity rozšířil i do Zlonic, Klobuk, Kvílic, Zvoleněvse, MŠ Linet Želevčice a Červeného Újezdu.

Pro školy a rodiny s dětmi jsou pořádány zajímavé výtvarné a keramické programy, dopravní i environmentální výchova. Nechybí nabídka pronájmu kluboven a sálů, stanové táborové základny La Venta na Jesenicku, zděné chaty v Bílichově či skákacího hradu, sportovního vybavení, vozíku za auto i půjčování divadelních kostýmů.

Ilustrační foto.
Verdikt o zpronevěře advokáta soud zrušil