Mobilní kluziště bude v provozu až do 31. ledna 2019 na kladenském náměstí Starosty Pavla. A to zdarma pro širokou veřejnost. Otevřeno je každý všední den od 13:00 do 21:00 hodin, pro školy už od 9:00 hodin, o víkendu od 10:00 do 21:00 hodin. Brusle si zatím doneste svoje.O půjčovnē se jedná. Veřejné bruslení připravila kladenská radnice ve spolupráci se Sportovními areály (SAMK) v rámci tradičních akce Vánoce na Kladně.

„Na místě mohou lidé kromě kluziště navštívit i vánoční trhy, které jsou otevřeny denně. Chystáme také půjčování bruslí. A už teď si veřejnost může užít bohatý kulturní program tradičních Vánoc na Kladně,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „Jaké akce a kdy se uskuteční, lidé najdou na webu města, průběžné informace pak na městském facebooku.“

Facebookový profil města je na adrese: www.facebook.com/mestokladnocz. Jde o nový profil, který vznikl proto, že nebyly předány přístupy pro správu profilu původního. I přes krátkou dobu existence, od soboty 8. prosince večer, oficiální informace z radnice a života v Kladně na facebooku sleduje už téměř 1 400 lidí. Intenzivně se zajímají mimo jiné právě o kluziště.

„Kluziště, které připravilo město a městská společnost SAMK, mohou ve všední dny dopoledne od 9:00 do 13:00 hodin využít školy, poté až do 21:00 hodin všichni ostatní. V sobotu a v neděli bude bruslení zdarma pro všechny návštěvníky k dispozici od 10:00 do 21:00 hodin,“ říká radní statutárního města Kladno pro cestovní ruch a sport Jiří Chvojka.

„Školy si mohou prostor na bruslení předem rezervovat, a to na telefonním čísle 312 604 123,“ říká náměstek primátora statutárního města Kladno pro kulturu a dopravu Oldřich Černý a dodává: „Kluziště bude ozvučené, aby si i na něm lidé mohli užít tradiční Vánoce na Kladně.“