Pro ty nejmenší kluky a holčičky byla připravena Divadélkem Kováček loutková pohádka O pejskovi a kočičce. V odpoledním programu se mohli zájemci v městském kině podívat na rodinný film - Když draka bolí hlava.

Nedílnou součástí tradičního Dne pro dětskou knihu je vyhodnocení slánské soutěže 'O nejkrásnější vánoční stromek'. Letošní to byl již 4. ročník, kdy měly možnost školská zařízení, zájmová sdružení a kolektivy vyzdobit si svůj vánoční soutěžní stromek. Soutěž se koná ve spolupráci městské knihovny V. Štecha, stálého kina a Lesů ČR.

Námětem tohoto roku bylo bílé vánoční zdobení krásných boroviček. Soutěžní stromky byly vystaveny v obou vstupních halách knihovny a zájemci měli tak možnost si vybrat hlasováním ten stromek, který se jim nejvíce líbil. Jako vždy to bylo těžké rozhodování, protože každý stromek byl něčím zajímavý. Mezi nejhezčí svým nápaditým provedením si letošní putovní trofej knihovny 'Stromek' zasloužili žáci 2. Základní školy Komenského náměstí.

"Jsem rád za kluky i holky z naší školy, že jsme měli nejhezčí stromek. Rád do knihovny chodím i na jiné akce a velmi se mi líbí i v K klubovně, kde jsou moc hodné knihovnice. Pro trofejní 'Stromek' jsem přišel se svoji třídní učitelkou Dagmar Machálkovou, se kterou půjdeme tento týden na besedu o adventu a vánočních zvycích do dětského oddělení knihovny,“ řekl Martin Šafrán z ZŠ Komenského náměstí.