Dospělí i děti tak měli opět možnost si prohlédnout vojenskou techniku, projet se s ní po okolí, zastřílet si z airsoftových pistolí či poznat zevnitř bunkr, který byl před válkou součástí takzvané Pražské čáry. Jelikož bylo moc pěkné odpoledne, mnozí si pochutnali ve stánku na grilované klobáse a dalším občerstvení či jen poseděli s přáteli.

Zdevastovaný betonový bunkr – takzvaný řopík, který jejich předchůdce Jan Krinke před dvěma lety kompletně vyklidil, včetně výdřevy, jelikož se jednalo o jeho majetek a vše rozprodal, se podařilo spolku uvést před letošní sezónou konečně zpět do solidního stavu.

„Pracovali jsme v bunkru o víkendech i v zimě, vymrzli na kost a někteří z toho i omarodili, ale výsledek stojí za to. Bunkr jsme kompletně opatřili výdřevou, tak jak to bylo, vybavili lapačemi zplodin, replikou kulometu a dalšími věcmi, které zvýší autenticitu objektu,“ popsal předseda spolku Petr Grunt.

Díky tomu, že spolek získal do vozového parku před nedávnem i vyřazený linkový autobus, slouží nyní jako muzeum. Ještě donedávna přepravoval cestující, takže je v pojízdném stavu. Chlapi ho zbavili sedaček a nahradili regály. V autobuse se nově nachází prezentace českých i zahraničních vojsk, ale i válečné exponáty a další vojenské artefakty.