Tato místní část je ve všední dny zaplněna desítkami vozidel z okolních vesnic, které zde odstavují jejich majitelé například před celodenním odjezdem do Prahy. Proto se komunikace a přilehlá křižovatka stávají nepřehlednými a nebezpečnými. To potvrdil i starosta Stochova Roman Foršt. „Od rána do večera nám tam stojí auta na příjezdové silnici k nádraží, stejně tak i v bočních uličkách,“ řekl a připomněl, že vedení Stochova před časem jednalo s Českými drahami o parkovišti podél nádraží. „Tam je to ale proces na delší dobu, tak jsme zvolili jinou snazší alternativu,“ podotkl Foršt.

Vedení města využilo proto už v březnu nabídku soukromé osoby a vykoupilo od ní potřebné pozemky u parku. „Jedná se o prostranství naproti Hotelu Slovanka o rozloze bezmála 2000 metrů čtverečních. Ty město získalo tento týden do svého majetku v hodnotě 2,3 milionu korun,“ doplnil starosta a zdůraznil, že díky tomu vznikne ve spodní části Slovanky dvacet parkovacích míst. Pamatováno bude i na zeleň, abych se odstínily bloky rodinných domů. Vznikne celý pás zeleně.

Projekt chce radnice dokončit ještě letos a vyřídit stavební povolení. Parkoviště by pak mohlo vzniknout už za rok. „V souvislosti s tím opravíme také přilehlý chodník v Lánské ulici,“ dodal Roman Foršt.