Kauzu přitom rozpoutal běžný dotaz tehdy opozičního Dana Jiránka (současného primátora Kladna) směřovaný na radnici. Dotazoval se na stav silnic ve městě a jako zastupitel chtěl znát seznam fakturovaných oprav. Odpovědi se ale od tehdejší koalice nedočkal, zato návštěvy místního podnikatele ano.

Dan Jiránek si událost nenechal pro sebe a vše, včetně ostré kritiky politiků Milana Volfa a Přemysla Mužíka zveřejnil tehdy na jaře na sociální síti. Příspěvek navíc opatřil peprným nápisem: Kladenské palermo, na nic se neptejte! „Podal jsem tehdy na magistrát dotaz na fakturaci oprav vozovek ve městě, načež v neděli ráno přijel podnikatel, ke kterému dotaz směřoval. Velmi vulgárně urážel moje dcery, moji manželku, vyhrožoval, že nám zabije psa. Následně mi sdělil, že mu na magistrátu můj dotaz ukázali a řekli, ať si to se mnou vyřídí osobně. Takový přístup bych čekal od StB nebo mafie, nikoli od vedení města. Koalice to odmítla projednat na veřejném zasedání,“ uvádí Dan Jiránek v soudním spisu. Text opatřil ještě i citátem: „Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic… já tedy už začínám pochybovat, že se jedná o slušné lidi,“ prohlásil tehdy na sociální síti Jiránek.

Divadlo Kladno. Ilustrační foto.
Krize v divadle pokračuje, zaměstnanci nechtějí pracovat pod novou jednatelkou

Soud první instance sice původně rozhodl o tom, že se Jiránkův facebookový příspěvek zakládá na pravdě a nijak nevybočuje z tolerance přípustné v demokratické společnosti a požadavek žalobců byl pro justici tehdy nedůvodný. S tímto verdiktem se však Milan Volf a Přemysl Mužík nespokojili a odvolali se. Nově dosáhli svého. Odvolací soud jim tentokrát vyhověl.

Ve veřejné omluvě tak, mimo jiné stojí psáno: „Občanská demokratická strana se omlouvá Milanu Volfovi a Přemyslu Mužíkovi za příspěvek na facebookové stránce místního sdružení ODS Kladno ze dne 24. 4. 2017, který mohl vyvolat dojem, že kamarád obou politiků, jakožto představitelů statutárního města Kladna, byl jimi vyslán za bývalým primátorem Danem Jiránkem, aby mu dne 23. dubna 2017 vyhrožoval. Takové podezření se nezakládá na pravdě a ODS se za jeho zveřejnění omlouvá,“ uvádí se v soudním spisu.

Na ruzyňském letišti si připomněli návrat československých pilotů.
Na ruzyňském letišti si připomněli návrat československých pilotů
 Ze vzduchovky či airsoftové pistole neznámý střelec zasáhl celkem tři hochy ve věku od čtrnácti do patnácti let. Dvěma z nich způsobil zranění na nohou a třetímu prostřelil botu.
Neznámý útočník střílel v Kladně na děti, tři trefil