„V půl sedmé večer vyjížděla posádka záchranné služby do Kročehlav, kam ji přivolala manželka čtyřiačtyřicetiletého muže, který byl zřejmě pod vlivem alkoholu a patrně kvůli vyhroceným rodinným problémům si chtěl podřezat hrdlo. Lékaři na místě zjistili, že se jedná pouze o povrchové zranění, muže ošetřili a kvůli důvodnému podezření na ohrožování ostatních členů domácnosti ho předali Policii České republiky,“ sdělila mluvčí kladenské záchranky Nina Šeblová.

Problémy začaly již v sobotu, kdy podle výpovědi ženy došlo k domácí potyčce. Manželka odešla v doprovodu strážníků na noc ke svým známým. „V neděli se žena spolu se synem a psem vrátili domů. Po návratu manžela se znovu začali hádat a on ji ohrožoval kuchyňským nožem. Manželka tedy opět odešla z domova. Její druh jí telefonicky kontaktoval a vyhrožoval, že se podřízne. Po tomto zjištění žena přivolala záchranku. Po ošetření lékařem byl muž kvůli obavám, že bude v protiprávním jednání pokračovat, omezen na osobní svobodě a převezen do cely předběžného zadržení v Kladně,“ sdělila mluvčí kladenských policistů Jana Dětská.

Muž byl během včerejšího dne k celé věci vyslechnut a policie zatím tuto událost eviduje jako přestupek proti občansko právnímu soužití.
Do doby uzávěrky Kladenského deníku bohužel výsledky výslechu nebyly známy. Další informace přineseme zítra.