Nejen aktéři důchodového věku, ale i ti úplně nejmenší z Mateřské školy v Kořenského ulici v Kladně přišli poměřit síly na deseti stanovištích, kde se všichni náležitě vydováděli.

Bez ohledu na věk či zdravotní omezení bojovali v různých disciplínách jako na skutečné mezinárodní olympiádě. I když organizátoři i letos nachystali hry zejména pro pobavení aktérů, mnozí na sebe vzali obrovskou zodpovědnost za prováděné úkoly, aby svým souputníkům nepokazili výsledek.

„Když jsme před šesti lety s hrami začínali, zdaleka nás nebylo tolik, ani soutěžních disciplín. Musíme je koncipovat tak, aby se lidé nejen pobavili, ale mohli je pohybově zvládnout, protože jsou mezi námi i účastníci na invalidním vozíku. Letos se u nás na zahradě sjeli obyvatelé celkem sedmi domovů pro seniory z Kladenska i rakovnicka a zábava je výborná,“ řekla jedna z pořadatelek, fyzioterapeutka kladenského domova pro seniory Simona

Marhanová, která kromě ostatních, zejména s kolegyní Leonou Krausovou vymýšlí každoročně další zajímavé disciplíny.
Sportovní klání, kde nechyběl lov rybiček, házení míčků do šaškovy tlamy, pétanque, skládačky, kuželky či hledání pokladu bylo zahájeno tradičně dopoledne přátelským posezením ve společenské místnosti. Na dvoře zahájily slavnost děti z mateřinky za doprovodu učitelky Márii Chocholáčové.
Kromě všech zúčastněných se na vydařeném dopoledni podílela letos také děvčata z prvního ročníku oboru sociální péče z kladenské střední zdravotnické školy, která pod vedením učitele Václava Vondrovského pomáhala na všech deseti soutěžních stanovištích.

„V rámci praxe docházíme mezi seniory jednou týdně. Jsem moc ráda, že jsem si právě tento obor vybrala. Mě i moje spolužačky to baví. Je vidět, že ta práce má smysl,“ uvedla Michaela Žahourová.

Po náročném a přesto velmi zábavném dopoledni má středeční olympiáda i svoje vítěze. První tři příčky obsadili a poháry si odnesli soutěžící ze Střediska komplexní sociální péče Fontána Kladno, Domova pro seniory v Kladně-Švermově a třetí místo obsadili senioři z domova v Novém Strašecí. Pro pobavení všech se doprovodný personál domovů musel nakonec prokousat obřími koláči ke kýžené zapečené minci a třešinka nou dortu sportovního svátku byly klávesy Jaroslava Bláhy ze Pcher.