Jméno:
BLEKOTA (Otázka vložena: dnes 11:58)
Otázka:
Pane Kraus můžete zde říci jaké jsou v Kladně platy hráčů? Prý nejlépe placeným je Szabo, autor dvou branek proti Baníku. Děkuji , na rovinu…
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 12:04)
Současné platy neznám, za mě byla zásada, že plat každého hráče byl v desetitisících a začínal maximálně trojkou. Možná i proto bylo vždy a včas na výplaty.
Jméno:
TV divák (Otázka vložena: dnes 11:49)
Otázka:
Sledoval jste ředitele Krause v seriálu Pojišťovna štěstí? Ten teda neutekl nikdy, ani když jeho vlastní otec spal z jeho bývalou ženou.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 12:02)
Každý má jiné normy pro vlastní jednání a chování, pokud ale vím , i mladý Kraus od své původní Krausové, odešel…
Jméno:
Politik (Otázka vložena: dnes 11:37)
Otázka:
Tak a máme tady z toho politické školení mužstva. Takže chybí sláva a vliv…
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 12:01)
Otázky si nevybírám, jen na ně odpovídám…
Jméno:
Karel Nováček, Kladno (Otázka vložena: dnes 11:34)
Otázka:
Je pravda, že jste se jako poslanec kdysi zasadil o to, že sportovní kluby zákaly velké majetky, o které klidně mohly přijít?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 12:01)
Ano, při dělení krajů se na ně převáděl i státní majetek. V rámci zákona o majetku státu jsem předložil návrh, který byl schválen a zajistil, že veškerý majetek, který měly sportovní kluby v tzv. trvalém užívání byl bezplatně převeden na tyto kluby. Jednalo se o majetek v hodnotě cca 4, 5 miliardy Kč.
Jméno:
Lukáš Drobný, Kladno (Otázka vložena: dnes 11:27)
Otázka:
Po působení Vaší ´kliky´ zbyly v klubu dluhy a Vy tvrdíte, že naopak on dluží Vám? Tak to tedy máte hroší kůži!
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:59)
Za působení "mé kliky" bylo vždy na výplaty a dařilo se i umazávat pohledávky z minulých období.Pohledávky nesplacené k 15.9., kdy došlo k výměně představenstva(v té době jsem tam již tři měsíce nebyl)nepřevyšovaly příjmy, které byly na cestě. Bohužel od té doby se tok příjmů poněkud ztenčil, zatímco výdaje jsou pořád stejné. Navíc, některé již připravené příjmy v důsledku změn už zkrátka nedorazily.
Jméno:
Kladeňák (Otázka vložena: dnes 11:02)
Otázka:
Pane Kraus přeji hodně zdaru ve fotbale v Jablonci, jak se vám líbí okolí města které je obklopené Jizerkami? Máte čas toto tam také poznat? Jinak pana Nováka pamatuji z mladých let kdy působil ve "Skasr Kladno" a to my stačilo. Vím co je to za člověka… Doufám, že se v SK Kladno ještě objevíte a pozvednete to co jste tu počal, bez vás by jsme chodili opravdu jen na tu divizi. Hodně zdaru v životě…
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:55)
Díky…
Jméno:
Milan Roskovský (Otázka vložena: dnes 10:59)
Otázka:
Sehnal jste moc peněz na opravu zchátralého objektu SK Kladno. Dařilo se Vám však i v manažerské činnosti? Vámi kritizované nové vedení třeba hned převléklo hráče do triček s reklamou nového sponzora Bonny. Za Vás se nic takového nepovedlo, kluci byli furt "bílý balet"
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:55)
Nový sponzor Bonny sice hráče převlékl do nového, jeho sponzorský příspěvek však nestačil ani na dvě výplaty(pánbůh zaplať alespoň za ně).V loňské sezóně přinesli mým prostřednictvím sponzoři 26 mil. Kč, z toho cca 20 mil.Kč v hotových penězích…
Jméno:
Fanda SK (Otázka vložena: dnes 10:49)
Otázka:
To se fakt nestydíte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:52)
Za co, za vybudovaný stadion, vybudované mládežnické centrum, za původně divizní mužstvo v první lize s reprezentačním trenérem a spoustou reprezentantů v kádru ?
Jméno:
ing. René F. (Otázka vložena: dnes 10:44)
Otázka:
Chcete tvrdit, že současné vedení SK Kladno to nemyslí s fotbalem dobře? Zatím mi to tedy nepřipadá. Jeho současný šéf už tam za ta leta, co v něm působí, pár milionů nasypal. A to ze své firmy. Udělal jste to i Vy nebo jste jen těžil ze svých kontaktů? Uznávám, ale že obrovské investice do stadionu by bez nich nebyly možné. Děkuji.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:51)
Ano, pan Drahota vložil do občanského sdružení spoustu peněz, bez něj už by SK před lety ani nemělo kde hrát… Určitě je on jeden z těch, kteří to s fotbalem na Kladně myslí opravdu dobře, o něm v mých odpovědích nebyla řeč.....
Jméno:
Spáč (Otázka vložena: dnes 10:43)
Otázka:
Proč jste vstával ve 4, abyste si napsal otázky?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:49)
Přišel jsem do redakce v 10:02…
Jméno:
Honza, Slaný (Otázka vložena: dnes 10:36)
Otázka:
Tak to je dobrá zpráva pro Kladno, Jablonec je první sestupující, brzy mu dojdou peníze :-))
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:48)
Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe…
Jméno:
Vladimír Lemon (Otázka vložena: dnes 10:33)
Otázka:
Gratuluji ti k členství v představenstvu v Jablonci, ale musím upozornit, že Josefa Hamouze jsi přivedl z Liberce, ale bývalé představenstvo jej ještě Liberci nezaplatilo a z přestupu do Jablonce si vybralo provizi. Kde je tedy pro SK finanční výhoda?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:48)
Už jsem odpověděl.
Jméno:
Petr Hlavatý (Otázka vložena: dnes 10:33)
Otázka:
Mohl byste spicifikovat pro SK finančně výhodný prodej Hamouze? Kolik z toho přišlo do pokladny klubu? Takže: přestupová částka - minus provize za zprostředkování, případně další pložky. Děkuji za rovnou odpověď.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:47)
Klub nakoupil Hamouze za 1250 tis. Kč s tím, že z příštího prodeje zaplatí agentovi hráče 15%(tj. z přestupové částky.Prodal ho za 1350 tis. Kč s tím, že oněch 15%(tj. cca 200 tis. Kč) zaplatí nový klub. Za půlroční činnost hráče na SK tedy klub vydělal 300 tis. Kč.
Jméno:
Dooo (Otázka vložena: dnes 10:30)
Otázka:
Proč by měla města, obce a stát přispívat na soukromé fotbalové kluby?!
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:43)
Ve vyspělém světě je zcela obvyklé, že města vlastní sportoviště, financují jejich provoz a jsou často majiteli či spolumajiteli klubů, přispívají na mládež a firmy, které v městě působí, orientují na podporu zejména činností v oblasti volného času dětí a mládeže. U nás tento systém obecně moc nefunguje a tak, je suplován v podobě nejrůznějších nesystémových dotací, které přispívají k tomu, aby měl město či obec vůbec kdo reprezentovat v oblasti sportu či kultury, neboť i to je vizitka města.
Jméno:
berka (Otázka vložena: dnes 10:28)
Otázka:
mohu se zeptat v čem podnikáte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:39)
Převážně v oblasti sportovního marketinku, reklamy a sponzorování, trochu v poradenství a něco málo i v developmentu.
Jméno:
Honza, Slaný (Otázka vložena: dnes 10:28)
Otázka:
Pane Krausi, kdo jou věrní se ukazuje právě teď, kdy se právě oni snaží na Kladně ligu udržet. Doufám, že je elán neopustí. Ono zdědit prázdnou pokladnu a milionové dluhy, není žádná legrace. To jen na okraj Vaší věrnosti.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:38)
Vážený pane, chápu, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Pět let růst klubu někdo financoval a někdo řídil. V době kdy jsem odešel byl rozsah nezaplacených pohledávek stejný jako po celou dobu růstu klubu a příjmy, které přicházely, byly takové, že jejich splacení zajišťovaly. Pochopitelně, od září, kdy si klub převzala nová garnitura nastal zvrat mezi nárůstem výdajů a nárůstem příjmů. Ale to už je dílo nových manažerů. Za mě se výplaty hráčů po dobu pěti let neopozdily ani o den, třeba i za cenu osobních či firemních půjček…
Jméno:
Zilvar z chudobince (Otázka vložena: dnes 10:13)
Otázka:
Hlasoval by jste v parlamentu pro reformu ODS?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:34)
Ne, jde proti zájmům většiny národa a je současně i důkazem lživé volební kampaně ODS.
Jméno:
Občan z Kladna (Otázka vložena: dnes 10:09)
Otázka:
Myslíte si, že Paroubek vyhraje volby?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:32)
Nevím jestli Jiří Paroubek, ale ČSSD určitě ano a věřím, že v čele s Jiřím Paroubkem.
Jméno:
Daniel B. (Otázka vložena: dnes 10:09)
Otázka:
Pane Krausi, byl jste jedním z poslanců nejčastějí se objevujících vna televizních obrazovkách. Nechybí Vám zájem médií?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:29)
Těch seriózních ano, ale taková dnes v ČR snad už ani nejsou (až na výjimky).Zájem mediálních žvanilů mi rozhodně nechybí.
Jméno:
Občan z Kladna (Otázka vložena: dnes 10:06)
Otázka:
V minulých letech jste ve sněmovně porcoval medvěda.Zbylo i na kladenský fotbal.Letos jste se nezůčastnil.Přispějí letos Vaši kolegové z ODS, nebo soc. dem. sportu na Kladně?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:28)
Za prvé, z porcování medvěda na Kladno nešla nikdy ani koruna. To jsou mediální žvásty. Všechny peníze, které na SK šly byly schvalovány vládou v rámci návrhu státního rozpočtu, který do Sněmovny předkládalo ministerstvo financí. Když jsem studoval návrh státního rozpočtu na rok 2007, tak nejenže na Kladno nepřijde do sportu ani koruna, ale i v rámci celé republiky přijde sport hodně ahodně zkrátka.
Jméno:
Servác (Otázka vložena: dnes 10:03)
Otázka:
Co dělá nyní vaše dcera Míša a její přítel Aleš Pangrác?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:24)
Dcera pracuje tak jako tady na Kladně v oblasti reklamy a marketingu (má řadu zakázek a je dosti vytížená), Aleš Pangrác, poku vím, je na studijním pobytu v zahraničí.
Jméno:
Josef N. (Otázka vložena: dnes 10:00)
Otázka:
Pane exposlanče, v Kladně se otevřeně hovoří o tom, že jste z kladenského fotbalu vyvedl fince, které tam snad vaším přispěním přišly? Co je na tom pravdy?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:22)
Ne, pouze byly mé firmě splaceny půjčky a pohledávky (nikoli zcela), které jsem v SK v době svého odchodu měl.
Jméno:
Anonymní čtenář (Otázka vložena: dnes 9:58)
Otázka:
V jaké fázy je vyšetřování aféry kvůli které jste opustil politiku?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:21)
Zhruba do konce srpna tohoto roku probíhalo tzv. šetření nikoli vyšetřování, protože v kauze nevzniklo žádné důvodné podezření ze spáchání čehokoli, nikdo nebyl obviněn, nebylo podáno žádné trestní oznámení a už vůbec nebyl vydán jakýkoli pokyn k zahájení trestního stíhání.To se samozřejmě u mediálně vykonstruovaných "kauz" stává.Od srpna leží výsledky šetření na stole státní zástupkyně, která má rozhodnout o tom, zda tento "případ" odloží definitivně ad acta nebo se bude snažit celou záležitost dále prodlužovat. Zdá se, že i státní zástupci používají ve své práci různé metry…
Jméno:
Hana B. (Otázka vložena: dnes 9:57)
Otázka:
Pane Krausi, odstoupil jste ze všech politických funkcí, když jste nedokázal přijatelně vysvětlit svcůj podpis pod "kakaovou" smlouvou. Co říkáte "tanečkům" pana Čunka, které předváděl než ho donutili odstoupit?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:16)
Svůj podpis svědka pod "kakaovou" smlouvou jsem vysvětlil jasně a zřetelně, bohužel přes média tato odpověď nepronikla. Relevance tohoto podpisu byla stejná, jako podpis svědků při svatbě.Oni do manželství také nevstupují,stejně jako já jsem svým podpisem nevstupoval do žádných obchodních vztahů… I přes to jsem se zachoval tak, jak by se měl zachovat každý politik, odstoupit, počkat na vyšetření a dle toho buď usilovat o návrat nebo pykat za své činy. Pan Čunek zvolil silovou variantu, zůstat za každou cenu a sílu svého politického mandátu využít k ovlivňování vyšetřování své kauzy.K zamyšlení je i dvojí metr medií…
Jméno:
Karel P. (Otázka vložena: dnes 9:53)
Otázka:
Jste stále členem ČSSD? Souhlasíte s politikou strany kterou pod vedením Jiřího Paroubka? S kterým s lídrů ČSSD jste si nejlépe rozuměl nebo vám byl nejblíž? Děkuji
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:11)
Jsem předsedou krajského výboru a členem předsednictva ČSSD, politika současné ČSSD, navzdory její nepřátelské medializaci, je správná a věřím, že mnoha lidem dříve či později dojde, že je to opravdu politika pro většinu a ne pro pár nejbohatších, což dnes a denně předvádí ODS. Všichni lídři ČSSD jsou mými přáteli a často se scházíme.
Jméno:
J. Stádník (Otázka vložena: dnes 9:53)
Otázka:
Kolik bral poslanec za komunistů? Mám na mysli rok 1989 a dříve.Údajně jste byl poslancem.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:09)
Až do roku 1990 byla funkce poslance čestná. Poslanci měli své zaměstnání, do Prahy jezdili na zasedání Parlamentu cca 15- 20 dní v roce, měli zadarmo dopravu a ubytování a příspěvek na ostatní výdaje 1500,-Kč měsíčně.
Jméno:
Karel P. (Otázka vložena: dnes 9:47)
Otázka:
Navštěvujete ještě utkání kladenského SK?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:06)
Ne, ale pečlivě sleduji všechna televizní vystoupení nebo šoty v pořadu Dohráno. Poslední zápas s Ostravou pro mě byl neskutečný zážitek…
Jméno:
Pavel Kohout (Otázka vložena: dnes 9:47)
Otázka:
Budete ještě kandidovat za poslance, senátora či do kraje? Ano, ne, a za koho. Děkuji
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:05)
Nevím, rozmýšlím si to. Poku ano, rozhodně ne dříve než v roce 2010, i když do té doby mě to možná už definitivně přejde. Jsem členem a funkcionářem ČSSD, takže odpověď na otázku za koho je, myslím si, zcela zřejmá…
Jméno:
Anonym (Otázka vložena: dnes 9:38)
Otázka:
Je pravda, že jste dostal Kladno tam, kde je a za to vám patří dík a obdiv. Myslím si, že za vaším odchodem z klubu nebyla nespokojenost s prací občanského sdružení, nýbrž to považuji za zbabělý útěk v době, kdy docházely peníze a perspektiva klubu nebyla dvakrát růžová. Co vy na to?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:02)
To zcela určitě ne. Peníze nebyly celou dobu a co jsem nesehnal(až na malé vyjímky)to nebylo. Sportovní perspektiva klubu je, nebo možná byla, naopak vynikající, zejména po získání trenérů Šilhavého a Kotala a po dohodě se Spartou a Slávií o hostování mladých talentů na SK.
Jméno:
milan j (Otázka vložena: dnes 9:36)
Otázka:
Dobrý den .Pane Krausi neskusíte ještě návrat ke kladenskému fotbalu
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 11:00)
Už jsem jednou řekl, že bych to nevyloučil, ovšem za podmínky, že se změní struktura akcionářů a já bych si mohl vybrat manažery dle svého gusta. Tedy takové, kteří umějí pracovat.
Jméno:
Zdenda, Benešov (Otázka vložena: dnes 9:35)
Otázka:
Myslíte si, že se současní politici mohou podívat svým voličům do očí? Nejen kvůli tomu, že se chovají jako nadlidé, ale navíc nadlidsky utrácejí veřejné peníze na svých pískovištích. K tomu ještě různé slevy, zvýhodnění…
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:58)
Současná politická scéna se mi nelíbí,zbytečně rozděluje společnost. Někteří politici, jakoby zapomněli odkud přišli a kam se dříve či později vrátí. Právě proto hodně přemýšlím, jestli má smysl usilovat o návrat…
Jméno:
Honza (Otázka vložena: dnes 9:33)
Otázka:
V pondělí hrála v Kladně Ostrava, jako kapitán ji přivedl na hřiště Tomáš Marek. Údajně byl prodán pouze za 600 tisíc korun. Prý Kladno doplatilo na nekorktní vztahy s panem Peterou. Co je na tom pravdy? Děkuji
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:56)
V době, kdy představenstvo SK pod vlivem a na žádost pana Petery,který v té době ještě vystupoval jako majoritní akcionář SK, prodalo Tomáše Marka do Baníku Ostrava, mělo SK nabídku ze Slavie na 5 mil. Kč a z Ml.Boleslavi dokonce na 6 mil. Kč…
Jméno:
Zdenda, Benešov (Otázka vložena: dnes 9:31)
Otázka:
Nechcete využít vaše navázané styky v Africe pro angažování sportovců z toho kontinentu?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:53)
V Africe jsem byl jen jednou a krátce, na navázání dlouhodobých kontaktů k výměně sportovců to rozhodně nestačilo, což je možná škoda. I když na druhou stranu by z toho typický český novinář ještě mohl udělat obchod s bílým masem…
Jméno:
Zdenda, Benešov (Otázka vložena: dnes 9:30)
Otázka:
Máte ještě rád kakao?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:51)
Proč ne? Kakao je nápoj mládí a nemůže za to, že se stalo nástrojem nesmyslné a vykonstruované skandalizace jednoho nepohodlného politika…
Jméno:
Miroslav Novák (Otázka vložena: dnes 9:26)
Otázka:
To vše vzdáváte tak snadno, jako mandát poslance či funkci prezidenta fotbalového klubu, který jste prezentoval jako své dítě…
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:50)
V životě se snadno nevzdávám, ale právě život mě naučil, že člověk musí bojovat tam,kde to má smysl. V dnešní době nemá smysl bojovat s médii a prokazovat, že se nestalo něco, co se nestalo a poslanecký mandát není věc, které by se měl člověk kvůli tomu držet za každou cenu.Teprve čas a život ukáže, kdo měl pravdu a možná vám dá šanci k triumfálnímu návratu.S SK je to stejné, hlavou zeď neprorazíš a teprve čas ukáže, kdo je na SK kdo…
Jméno:
Dealer (Otázka vložena: dnes 9:23)
Otázka:
Dobrý den, v jaké jste dnes euforii a jak se v ní dlouhodobě udržujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:45)
Do euforie se člověk zpravidla tu a tam dostane, když se mu něco podaří a má z toho dobrý pocit.Bohužel o tom nemá mluvit do novin, kde vše dostane jiný význam…
Jméno:
milos (Otázka vložena: dnes 4:30)
Otázka:
jak to na me pusobi, v sk kladno slo pouze o to, ze se nesnaseli novak s krausem. nebyt tohoto sporu, nenavisti nebo jak to nazvat, zustal byste v klubu dal? slo o penize nebo o jesitnost a ego vas obou, ze jste se nemohli vystat?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:44)
Šlo o to, že ten, kdo byl schopen zvládat úkoly v divizi či třetí lize, je již nebyl schopen zvládat v lize první. Nabídl jsem mu uplatnění na sportovním úseku, výsledkem byl "puč" jeho kamarádů a známých, který mi v zásadě neumožnil řídit klub efektivně s minimem nákladů apod.Prvoligový klub se nedá řídit hlasováním, tím spíše, když prezident klubu hlasování prohrává v poměru 2:5 a hlasují i lidé, kteří se na SK v pěti minulých letech prakticky neukázali…
Jméno:
milos (Otázka vložena: dnes 4:28)
Otázka:
nemohu se ptat on-line, proto pisu v predstihu a mozna se zeptam na vec, kterou uz jste zminil. ale presto: nebylo vasi nejvetsi chybou, ze jste privedl do klubu pana peteru?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:39)
Ve své době to byla záležitost, která klubu pomohla. Do doby, kdy plnil své sliby a povinnosti.Potom se ukázalo, bohužel, že zdaleka ne vše, co se třpytí, je zlato… Dnes toho lituji…
Jméno:
milos (Otázka vložena: dnes 4:27)
Otázka:
pri vašem odchodu z klubu jste napadal kdekoho, ale o sobe jste nemluvil. myslite, ze jste neudelal zadnou chybu?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:37)
Udělal, věřil jsem lidem kolem sebe, že to s kladenským fotbalem myslí stejně dobře a jsou pro to obětovat tolik, co já, bez ohledu na vlastní prospěch . Bohužel jsem příliš pozdě pochopil, že jsem rostlinku, kterou jsem vypiplal, teď chtějí pěstovat jiní a jinak, a beze mě.
Jméno:
karel (Otázka vložena: včera 20:52)
Otázka:
Pane Krausi, je pravda, že nyní působíte ve fotbalovém Jablonci, jako jste působil v SK Kladno? Přijde za Vámi i Vaše dcera a budoucí zěť, abyste mohl ovládnout další ligový oddíl?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:34)
V Jablonci jsem od minulého týdne členem představenstva, tedy součástí týmu, nikoli prezidentem klubu jako na Kladně.Mluvíte - li o budoucím zeťovi, víte víc než já jako otec… Jinak rád pracuji s lidmi, kteří jsou ochotni akceptovat mé pracovní tempo a nasazení a kterým mohu věřit. Nejde o ovládání klubu, ale o zvládání manažerského řízení na patřičné úrovni, které je klubu ku prospěchu. Snad jsem to v uplynulých pěti letech na Kladně dostatečně zřetelně ukázal…
Jméno:
Milan Roskovský (Otázka vložena: včera 17:54)
Otázka:
Údajně nyní spolupracujete s jabloneckým fotbalem, alespoň se to šušká. Je to pravda a pokud ano, podílel jste se na přestupu Josefa Hamouze z Kladna právě do Jablonce?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:30)
Od minulého týdne jsem se stal členem představenstva v Jablonci, stal jsem se součástí týmu,který jablonecký fotbal řídí. Nemám tedy takové dominantní postavení jako na Kladně. Josefa Hamouze jsem přivedl na Kladno a byl i jedním z hráčů, u kterých jsem zprostředkovával jejich (pro SK finančně výhodný)prodej.
Jméno:
kamoho (Otázka vložena: včera 17:53)
Otázka:
Dobrý den pane Kraus, chci se zeptat : Jak vidíte šanci Kladna se udržet v I. lize, myslíte je to reálné. Dále bych se chtěl zeptat zda se hodláte ještě někdy vrátit ke kladenskému fotbalu. Jo a díky za to, že Kladno je II. sezonu v lize, bez Vás by toho nedosáhlo. Děkuji za odpověď. Kamoho
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:27)
Po sportovní stránce na to Kladno určitě má, má skvělého trenéra a kvalitní hráče, výhodné dohody se Spartou i Slávií o hostování talentů z těchto klubů.Potíž vidím v ekonomice klubu. Bude hodně záležet na městu a samozřejmě novém managementu klubu.Návrat ke kladenskému fotbalu nevylučuji, ovšem pouze za podmínky, že bych si své spolupracovníky vybral sám a mohl bych rozhodovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Jméno:
Novotný (Otázka vložena: včera 17:33)
Otázka:
Dobrý den pane Krausi. Chci Vám říci, že jsem Vám velmi fandil. O to víc jsem byl zklamaný z toho, jakým stylem jste z klubu odešel. Bohužel jste tím potvrdil názory vašich kritiků, že Vám asi na kladenském fotbale moc nezáleželo. Je velká škoda, že to, co se Vám povedlo, jste kvůli tak malicherným důvodům, jaké jste uváděl v médiích, najednou šmahem zastavil. Nelitujete toho? Nevidíte to s odstupem času jako velmi unáhleného rozhodnutí?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:23)
Víte, když něco budujete, chcete o tom i rozhodovat. Bohužel poté, co bylo zřejmé, že se SK udrží v minulém ročníku v první lize, se najednou vynořili Ti, kteří se celých pět let jenom vezli a chtěli začít rozhodovat po svém - amatérsky.Když jsem je začal přesvědčovat o tom, že takhle za pár let budeme zpět v divizi a dostalo se mi odpovědi, že "možná by to bylo lepší", došel jsem k názoru, že na rozvoji kladenského fotbalu a jeho cestě stále vzhůru mám opravdový zájem asi jenom já a pár dalších věrných.Řídit klub hlasováním a většinu rozhodnutí prohrávat 2:5 to se prostě nedá.Polovičaté řešení nemám rád, a tak jsem raději, ač nerad odešel.Nechtěl jsem dělat stafáž něčemu,s čím jsem nemohl souhlasit…
Jméno:
Jana (Otázka vložena: včera 17:52)
Otázka:
Pokud si pamatuji, vzdal jste se poslaneckého mandátu do té doby, než se prokáže, že v tehdejší ,,kakaové" aféře nešlo o praní špinavých peněz, podvod či obcházení konkurzního řízení. Jak to vypadá s Vaší politickou budoucností dnes?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:17)
Už na začátku celé "aféry" jsem hovořil o tom, že je to vykonstruovaná záležitost s cílem poškodit před volbami ČSSD a mě z politiky odstranit.Přesto jsem se zachoval jako politický profesionál a odstoupil jsem. Dnes po více než dvou letech mi policejní šetření dává za pravdu - v celé "kauze" nepadlo jediné obvinění, nebylo podáno žádné tretní ooznámení a už před řadou měsíců byl podán návrh na odložení,který od té doby leží na státním zastupitelství. Zdá se, že státní zástupci pro vyřizování svých záležitostí mají dosti odlišné tempo… Dnes jsem předsedou krajského výboru a členem předsednictva ČSSD a případný návrat do horního patra české politiky zvažuji až po oficiálním uzavření celé "kauzy". Musím však po pravdě říci, že vracet se na politickou scénu v dnešní podobě si ještě budu hodně rozmýšlet.
Jméno:
Miroslav O. (Otázka vložena: včera 17:28)
Otázka:
Dobrý den, než jste složil poslanecký mandát byl jste ve sněmovně služebně nejstarším poslance, z toho vyplynula určitá prestiž, vliv a postaven í ve společnosti. Jak se Vám žije dnes, kdy jste tyto atributy ztratil? Pocítíl jste úbytek ,,přátel"? Nebo dokonce financí? Děkuji
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:09)
Samozřejmě,že vždy, když máte "vliv" se kolem Vás točí "přátelé, kteří se chtějí vyhřívat na výsluní. Musím však říct, že mám asi dobré přátele, protože výrazná většina se mnou kamarádí, i když "vliv" už nemám.Co se týče financí,trvalo mi půl roku, kdy jsem žil z mimimální mzdy, než jsem si vytvořil novou perspektivu a dnes žiju klasickým životem podnikatele- chvíli to jde, chvíli to nejde.