První případ byl zjištěn v pátek v 19.42 hodin při kontrole na třídě ČSA v Kladně, kde ležel patnáctiletý mladík a zvracel. „V prvním okamžiku se strážníci domnívali, že má zdravotní problémy, ale po bližším zkoumání zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Dechovou zkouškou mu naměřili 0,18 promile alkoholu. V jeho společnosti se pohybovali další dva mladíci, jeden patnáctiletý a druhý šestnáctiletý. I u nich strážníci zjistili, že popíjeli a umožnila jim to příbuzná dvou chlapců. Druhému patnáctiletému aktérovi bylo naměřeno 0,15 promile a šestnáctiletému dokonce 1,04. Ženě, která jim alkohol zprostředkovala, byla udělena bloková pokuta ve výši tisíc korun a oba mladíky si odvedla domů. Pro posledního si přijeli rodiče. Případ byl ohlášen odboru sociální péče,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Jiřina Forejtová.

Další případ na sebe nenechal dlouho čekat. Krátce po dvacáté hodině si telefonicky stěžovali obyvatelé žijící poblíž náměstí Sítná na nadměrný hluk, který podle jejich tvrzení způsobovali lidé ve věku kolem patnácti let.

„Při příjezdu na místo strážníci zjistili, že v domu kultury se konají taneční kurzy a k žádnému rušení pořádku nedochází. V nedalekém parku však objevili dva mladíky ve věku šestnáct a sedmnáct let, kteří popíjeli víno z pet lahve. Chlapcům bylo naměřeno 0,49 a 1,79 promile. Oba byli předáni rodičům,“ řekla Forejtová.

Poslední případ strážníci řešili krátce po půlnoci. Zaměstnanec jedné firmy sídlící v Ctiborově ulici oznámil, že před pekárnou se pohybuje skupina hlučných mladíků, kteří poškozují dopravní značení a doprostřed vozovky umístili kontejner s posypovým materiálem.

„Při příjezdu hlídky již na místě nebyli a podle výpovědi svědka měli utéct do údolí. Operátoři kamerového systému zanedlouho zaznamenali skupinu čtyř mladíků podobného věku v ulici J. Hory. Strážníci však zjistili, že se nejedná o ty pravé. Hlídka se vrátila k pekárně a zjistila, že dvojice mladistvých tu poškodila bílé osobní auto a vylomila značku, proto přivolala policisty. Když jim strážnici případ popsali, ti uvedli, že tyto mladíky řešili kvůli výtržnostem jen před několika málo minutami v parku Trilobit. Společně se za nimi vydali a tentokrát svědek potvrdil, že jde o ty samé vandaly. Jednalo se o šestnáctiletého a sedmnáctiletého mladíka. Jednomu z nich bylo naměřeno 1,58 promile. I tento případ byl nahlášen odboru sociální péče,“ dodala mluvčí.