„Jen provozní výdaje města vzrostly od roku 2014 o 165,8 milionu korun," uvedl opoziční zastupitel Vojtěch Munzar (ODS). Na svém Facebooku napsal, že největší nárůst ve zmíněných výdajích je v platech úředníků, a to o 61 milionů korun.

„Referent na své výplatní pásce ale takový růst nepocítil. To pouze současné vedení města nabírá další a další úředníky, a dohodáře," napsal Munzar.

Vedení radnice má pro zvyšující se provozní náklady týkající se přibírání nových úředníků vysvětlení. Děje se tak prý především kvůli stále složitější legislativě.

„Loni ustálil schválený počet zaměstnanců magistrátu na 441. Stejný počet schválila rada města i pro letošek," reagovala na dotaz Kladenského deníku moluvčí radnice Lenka Růžková.

Vedení radnice navíc tvrdí, že v roce 2014 evidovalo město 408 úředníků, což bylo málo.

„V některých odborech byl počet zaměstnanců výrazně poddimenzovaný oproti doporučeným počtům. Pro správné fungování úřadu bylo potřeba tento stav napravit," řekla Růžková, podle které radnice zaměstnala například zpracovatele regulačních plánů v souvislosti s připravovaným novým územním plánem, a to pouze na dobu nezbytně nutnou.

„To ušetří nejen finance, ale výrazně i dobu realizace. Zpracovatele bychom jinak museli vybírat veřejnou soutěží, což je časově náročné. Právě v návaznosti na novou legislativu v oblasti veřejných zakázek a na základě zjištění, že město v minulosti v mnoha rozhodnutích nebylo v souladu s legislativou, jsme museli založit oddělení specializující se na výběrová řízení," dodala Lenka Růžková.