Právě opoziční Miroslav Bernášek (ODS) na jednání zastupitelů kladenské koalici sdělil své poznatky. Podle nich existují určité připomínky a problémy ze strany města Kladna. „Město Kladno tak prý vše zdržuje," nechal se slyšet Miroslav Bernášek.

Také čtěte: Ve Slaném otevřela brány zaměstnancům nová výrobní hala

Jenže. Podle primátora města Milana Volfa je situace opačná. „Problém je s výkupem pozemků pod komunikací v ulici Milady Horákové. Ty musí vykoupit kraj, toto nejde za městem," reagoval na kritiku Milan Volf.

Podle něj město vyšlo Středočeskému kraji ve všech směrech vstříc, když poskytlo veškerou dokumentaci a podklady, jelikož rekonstrukce ulice financována z Evropské unie. Město Kladno se podle primátora dohodlo s vedením Středočeského kraje na změně veřejné zakázky týkající se opravy chodníků a veřejného osvětlení.

Nepřehlédněte: Mladík nalezl v Kladně válečnou munici

„Dohodli jsme se, že nakonec město budete toto řešit samostatně. Jinak by hrozilo zpoždění minimálně o další rok," vysvětlil Milan Volf. O kompletní rekonstrukci ulice Milady Horákové se hovoří v Kladně několik let. Ulice je dlouhodobě ve špatném technickém stavu.