Žádná změna však v uplynulém roku nenastala. „Rekonstrukce musela být odložena, protože jsme žádali o peníze z regionálního operačního programu, ale naše žádost byla zamítnuta. Částka na rekonstrukci je tak vysoká, že není možné ji z rozpočtu města financovat.“ zhodnotila nastalou situaci starostka Velvar Jitka Linhartová.

Oprava budov ale ještě není ztracena. „V jarním období dostaneme opět výzvu na podání projektů a znovu se pokusíme finance získat,“ doplnila starostka.

Sokolovnu přitom využívají střední i základní škola v hodinách tělesné výchovy. „Ještě jednu tělocvičnu má základní škola. V případě rekonstrukce bychom se v hodinách tělesné výchovy museli uskrovnit, a věřím, že by základní škola vyšla střední vstříc a po dobu rekonstrukce by jí prostory poskytla,“ doplnila Linhartová.

Tělocvikář Aleš Levý ze Střední odborné školy Velvary je o důležitosti plánované rekonstrukce přesvědčen.

“Doufám, že se uskuteční, protože všechny pomůcky a parkety jsou v dost špatném stavu. Například jsme se pokoušeli hrát basketbal a míče tam téměř neskáčou. To mě osobně vadí asi nejvíc,“ uvedl.

Hodiny tělocviku v základní škole si ale představit dokáže. „Už jsme tam několikrát cvičili, prostor je tam sice malý a některé hry se tam hrát nedají, ale zvládli bychom to,“ uzavřel. Velvarští se na rekonstrukci těší a doufají v úspěch příští žádosti o grant.

Tomáš Pospíchal