Například od dnešní půlnoci do pondělní půlnoci bude zcela zastaven provoz vlaků mezi Kralupy nad Vltavou a Velvary. Všechny vlaky budou nahrazené autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu.

„Cestující do Olovnice-zastávka, která nebude obsluhována náhradními autobusy, mohou využít vlaky na trati Kralupy nad Vltavou – Slaný bez doplatku jízdného," informoval mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Dnes od 9.30 do 13.40 hodin bude výluka také v úseku mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi v Praze. Osobní a spěšné vlaky s odjezdy z hlavního města směrem do Kladna v úseku z Masaryčky do Dejvic nepojedou, stejně jako soupravy v opačném směru.

„Cestující mohou v době výluky jako náhradu za odřeknuté vlaky využít vybrané linky pražské MHD. Jízdenky na ni obdrží po předložení platného jízdního dokladu Českých drah pro vyloučený úsek v osobních pokladnách ve stanicích Dejvice a Masarykovo nádraží. Jízdenka MHD je platná pouze po dobu výluky a v uvedených trasách náhradní přepravy," sdělil mluvčí.

Od 9. července od 8 hodin až do 14. července do 5 hodin nepojedou z důvodů výluky vlaky mezi stanicemi Kladno-Dubí a Kralupy nad Vltavou.

Vlaky budou obousměrně nahrazené autobusy. „Soupravy jedoucí jen v úseku Kladno až Kladno-Dubí a zpět pojedou bez omezení. Cestující ze zastávek v Dubí, Švermově, Ostrovci a Kladno-město mohou cestovat vlakem a náhradní autobusovou dopravou přes stanici Kladno bez doplatku jízdného," doplnil Petr Pošta.