Pro tento rok je počítáno v areálu nemocnice s investicí ve výši 30 milionů korun. Výhledově je plánu i modernizace zastaralého interního oddělení v objemu 100 milionů korun. Hotovo by mělo být do dvou let.

V první fázi, čili letos, bude opravena fasáda interny. Začne tento měsíc a práce potrvají půl roku. Akce by neměla přesáhnout 20 milionů korun. „Jde o nejstarší budovu nemocnice, která je dlouhodobě ve špatném stavu. Nová fasáda bude mít původní zdobné prvky, počítá se i se zateplením, odvlhčením, výměnou dveří a oken,“ sdělil starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Město připravuje dále projektovou dokumentaci na nový urgentní příjem a rekonstrukci operačního sálu. "Chceme být nachystáni, abychom mohli požádat o dotaci. Rádi bychom požádali o finanční podporu z projektu REACT-EU, kdy lze získat dotaci ve výši 100 procent nákladů, jak na stavební práce, tak na přístrojové vybavení,“ připomněl starosta.

Přihlášku bude město podávat v dubnu. Zároveň vedení města domlouvá s nemocnicí částečné předfinancování akce, na které chce použít peníze z úvěrového rámce. Podle starosty Hrabánka má Slaný velkou šanci potřebné peníze z Evropské unie získat. Kromě toho je již schválen nákup nového přístroje pro magnetickou rezonanci.