„Vzhledem ke složitosti a strategickému významu nezbytných změn způsobu zásobování pitnou vodou, doporučujeme využívat vodu z veřejné vodovodní sítě pouze pro nezbytné účely. V uvedeném časovém období se konkrétně jedná o omezení napouštění bazénů či zálivku zeleně,“ upozornila mluvčí středočeských vodáren Lenka Kozlová. Na případné reklamace nedostatků v dodávce vody není možné v tomto období v souladu se zákonem o vodovodech a kanalizacích brát zřetel.

Vodárny akci provedou v období, kdy probíhá rekonstrukce krajské silnice v Kladně. Jedná se o uzavírku ulice Železničářů a Kociánovy. Zde bude opraven vodovod a obnoven páteřní vodovodní uzel.

„Věříme, že tuto velmi náročnou akci zvládneme bez nepředvídatelných komplikací a bez výrazného dopadu na odběratele,“ dodala Kozlová.

Dotčené obce:
Kladno, Braškov, Braškov-Valdek, Doksy, Dolany u Kladna, Družec, Horní a Dolní Bezděkov, Kačice, Kamenné Žehrovice, Kyšice, Libušín, Malé Kyšice, Pletený Újezd, Tuchlovice (Srby), Unhošť, Unhošť-Nouzov, Unhošť– Hřebenka, Velká Dobrá, Velké a Malé Přítočno

Informace o plánovaných opravách naleznou zákazníci na webových stránkách www.svas.cz v sekci Plánované výluky. S dotazy ke kvalitě pitné vody se mohou zákazníci obracet na informační linku 840 121 121.