Od pondělka motoristé nedojedou z Kladna do Kamenných Žehrovic. Začala totiž oprava vozovky známé jako Bílé vršky, která potrvá do konce července.

Markéta Vítková ze Středočeského krajského úřadu informovala, že by částečně průjezdná měla být už v příštím týdnu ,,Cena za opravy se blíží částce 2,5 milionu korun,“ uvedla Vítková.

Opravy dalších krajských silnic budou následovat. Rekonstrukce se bude týkat dvou silnic ve Slaném a jedné v Libušíně.

Řidiči teď musejí jezdit oklikou přes Srby nebo Velkou Dobrou. Změněny jsou také trasy meziměstských autobusů. Zrušeny byly zastávky Doksy rozcestí a Kamenné Žehrovice–báňská služba.

Naopak radovat se částečně mohou šoféři projíždějící Kladnem. Už byla otevřena Fibichova ulice, kde dělníci pracovali od začátku května.

Primátor Dan Jiránek řekl, že oprava trvala déle než se předpokládalo. ,,Byla to poměrně náročná oprava. Podkladová vrstva vozovky nebyla dostatečně zhutnělá. Měnilo se i vodovodní a plynové potrubí. Vytvářely se zálivy na parkovací místa,“ uvedl primátor.

Rekonstrukce vozovky ve Fibichově ulici, kde je i několik nových kanálů a částečně jsou zde i nové chodníky, stála více než šest milionů korun.

Oddechnout si mohou lidé žijící na Bressoně. Po komplikacích, kdy se zpozdila oprava komunikace v ulici Antonína Škváry, dělníci finišují i zde.

Vedoucí odboru dopravy a služeb Tomáš Fujan prozradil, že by měla být znovu otevřena do konce týdne. ,,Problémy s podložím už byly vyřešeny, takže by se tudy koncem týdne mohlo jezdit,“ řekl.

Ve středutaké bude otevřena frekventovaná komunikace v ulici 28. října. Stavba kanalizace se zde o jeden den protáhla, původně jí měli řidiči jezdit už od úterý.

I v Kladně ale budou uzavírky pokračovat. Nejbližší začíná ve středu. Na řadě je Kořenského ulice v Rozdělově.