V areálu Labyrintu byla pro děti připravena řada aktivit jako skákání na trampolíne, kreslení pouťouvých srdcí, dům hrůzy, soutěže ve zručnosti nebo pojídání koláče s překvapením na čas. Velkou přízeň u dětí získalo také lanové centrum, kde si mohly vyzkoušet šplhání po síti mezi stromy nebo svou obratnost na přízemních překážkách.


„Oslavu výročí se každoročně snažíme pojmout jinak a letos jsme zvolili prostředí poutě. Akci pořádáme nejen jako u příležitosti výročí, ale zároveň je to také skvělá příležitost, jak získat nové členy. Každoročně sem přijde mnoho dětí, které sem do kroužku nechodí, ale po akci se třeba přihlásí,“ sdělila hlavní organizátorka dne Alena Sejková.


Přestože Labyrint každoročně rozšiřuje svou nabídku kroužků, letošní rok se počet přihlášených dětí zdá být slabší. „Přesto, že se dnes již všude ve školách vyučují cizí jazyky, je u nás největší zájem právě o tyto kroužky. Oblíbené jsou například také keramika nebo výpočetní technika a překvapivě též flétničky. Je to zvláštní, protože člověk by očekával, že na tento kroužek rodiče dítě přihlásí spíše do umělecké školy, ale patrně se jim líbí, že je neučíme pouze mechanicky, ale formou hry. Stále nám také vzrůstá počet zájemců z řad nejmenších dětí. Kroužek Dopoledne bez maminek už jsme museli rozšířit na dva dny v týdnu. Předškolní děti si tu zvykají být alespoň na pár hodin bez rodičů. Bohužel ale musíme uznat, že prozatím je letošní rok co do počtu členů slabší než ten předchozí,“ řekla Sejková.


„Aktivity Labyritnu se nám velmi líbí, ale vzhledem k tomu, že nebydlíme v Kladně, využíváme je jen čas od času. Dcery se však již pět let účastní příměstských táborů nebo jezdí se střediskem na různé výlety,“ sdělila maminka Vlasta Zoubková.
„Ještě vloni sem dcera docházela do kroužku, ale letos na to již nemá tolik času kvůli škole. Přesto se ale občas účastní některých jednodenních aktivit,“ řekl Josef Vávra. ⋌(