Co by to jen mohlo být? Zvuky se neustále stupňují a tak třesoucí se rukou zvedáte telefonní sluchátko a vytáčíte číslo 156.
Přesně takováto scéna se odehrála v noci z neděle na pondělí.

Dispečink Městské policie Kladno dostal od oznamovatele strohou zprávu: „Štechovou ulicí procházejí podivní kolemjdoucí,“ ozval se z aparátu ztlumený hlas.

Strážníci netušíce, jak raritním se jejich výjezd stane, vydali se na místo. Jaké bylo jejich překvapení, když svit baterky dopadl nejdříve na dlouhé chlupaté uši, pokračoval na přežvykující tlamu a po kohoutku a dlouhém těle neznámého sjel až na pohupující se ocásek.

Místo podnapilýchnávštěvníků restauračních zařízení se na noční průzkum vydali dva osli a jeden uherský skot. Zvířata utekla z nedalekého cirkusu Praga.

Jak potvrdil Kladenskému deníku jeho ředitel Jan Kopecký, nestalo se tak poprvé. „Buď zaměstnanci špatně zabezpečili plůtek nebo je také možné, že si trojice otevřela sama. Jsou moc šikovní. Oni pak brouzdají v okolí cirkusu, ale daleko neutečou,“ vyjádřil se Kopecký.

Sáhib, Sultán a Jersey, jak se útěkáři jmenují, se večer v ohrádce zkrátka nudí a hledají všemožné rozptýlení. Na svobodě si najdou nějakou trávu, kterou spasou a pak se často i sami vrátí zpět domů.

Naštěstí žádné jiné zvíře podobné výlety za hranice cirkusu nepodniká. Čtyřnohým turistům, kteří se vydali na obhlídku města, další putování překazili strážníci. Ti také upozornili jejich ošetřovatele, aby se podobná situace už neopakovala.