To je kombinací nápisu Český hokej a obrázku hlavy lva z profilu. Logo je navíc propracováno do posledního detailu. Například šest cípů hřívy symbolizuje šest hráčů na ledě, v tlamě lva pak lze najít puk. Oko lva dokonce svým tvarem připomíná ostrov Štvanice, kde se zrodil první československý titul mistrů světa v roce 1947.

Podle svazu byla změna nutná, hokej totiž dosud neměl symbol na dres, který by mohl právně chránit. S pochopením mnoha fanoušků se ovšem nesetkal. Tato radikální změna některé z nich dokonce tak pobouřila, že sepisují petice proti nové podobě dresu.

A co na novou tvář říkají osobnosti Kladenska? V drtivé většině s touto změnou také nesouhlasí.

„Nové dresy české hokejové reprezentace se mi ani trochu nelíbí. Jsem v tomto konzervativní a český státní znak je prostě český státní znak. Navíc návrh nového loga mi přijde naprosto amatérský," řekl Kladenskému deníku primátor Kladna Milan Volf.

Podobného názoru je také starosta Slaného Martin Hrabánek. „Pro hokejové dresy platí z mého pohledu to samé, jako pro úpravu státní hymny. Jsem tradicionalista, naše symboly považuji za krásné a jsem na ně pyšný. Myslím si, že v tomto ohledu není třeba experimentovat. Naopak, i tímto způsobem prezentujeme celosvětově naše státní symboly,“ míní slánský starosta.

Nové dresy, respektive logo, rázně odmítá také spisovatelka Martina Bittnerová. „Přijde mi to obskurní. To už si rovnou můžeme namalovat novou vlajku,“ říká ironicky.

Jako samoúčelnou a zbytečnou, hodnotí tuhle změnu starostka Smečna Pavla Štrobachová. „Vždy, když hrála česká reprezentace, byl alespoň na dresy hezký pohled. Právo obléknout si dres se znakem bylo vnímáno jako jistá známka závazku a národní hrdosti. Změna dresů je samoúčelná a zbytečná. Patrně má odvrátit pozornost od bídných výsledků českého hokeje. Dresy to nevylepší,“ hodnotí Štrobachová.

Stejně tak na důležitost počínání hokejistů přímo na ledě upozornil starosta Družce. „Dresy se mi nelíbí. Aby měl lev někdy zlatou a někdy bílou korunku, v tlamě motiv puku a oko připomínalo ostrov Štvanici? Na můj vkus je to až příliš kreativní a necitlivé. Nejdůležitější je však, aby v těchto dresech, případně v jiných, naši hokejisté vítězili a navrátili slávu českému hokeji,“ zdůraznil starosta Družce Zdeněk Kofent.

To vedoucí velvarské knihovny Zdeňce Ortové nový dres připomíná nedávný experiment s novým zněním české státní hymny. „Pokud změna, tak lev není špatná volba, ale to provedení je tristní. A naprostá podoba se znakem firmy na nákladní automobily je nezpochybnitelná. Vždyť tento lev má místo hřívy kolem hlavy nějaké peří či co to je. Kromě toho je český lev dvouocasý, což je pro naši heraldiku důležité a mělo to svůj historický vývoj. Zdvojení lvího ocasu činí z obyčejného lva zvíře nadpřirozené a zvyšuje prestiž nositele, což tato malůvka ignoruje,“ uvedla Zdeňka Ortová.

Nové změně nefandí ani kladenský kronikář a heraldik Jaroslav Vykouk. „Jednak jsem ve svém věku už přece jen konzervativní, jednak si myslím, že se jedná o mužstvo, které má reprezentovat Českou republiku a ne Český svaz ledního hokeje. Navíc puk v tlamě lva už trochu zavání neúctou k státnímu symbolu,“ sdělil heraldik.

Své k novému logu měl říci i uznávaný výtvarník a ilustrátor Přemysl Povondra, který je dle svých slov fanouškem jednoduché grafiky i stylizace. „To jsem, ovšem reprezentace by měla mít na dresech státní symboly. Je to mezinárodně uznávané a hlavně známé logo, pak se stávalo, když se česká republika na mapě hledala v Čečensku. Stalo se mi to v Norsku, kde nás Američané na mapě hledali právě tam. Nezaměňoval bych státní symboly za jednoduchou grafiku,“ uvedl svůj postoj Povondra.

Státní znak patří podle slánského galeristy Jiřího Hrušky na dres reprezentanta, jako poslech státní hymny v případě vítězství. "Jsou to základy pro uvědomění národní příslušnosti, podpora symbolů, které jsou pilířem na kterách se staví vztah k vlasti by měla být samozřejmostí. Myslím , že  bychom měli zůstat na zemi a upevňovat vztah k ní i určitou tradicí hodnot. Logo je něco jiného, to si může každý nakreslit jak chce, pokud ovšem není chráněno autorskými právy. A právo na naše symboly státu bychom si měli pro také chránit," zdůrazňuje Jiří Hruška.

Jedinou osobností Kladenska, která logo v podobě lva nevnímá negativně, byl starosta Sokolské župy Budečské Miroslav David. „Státní znak je státní znak, ale myslím si, že tato symbolika na sportovním dresu není špatná a nedělá mi problém. Lev je náš symbol,“ uvedl David.