„Ten strom tam už byl, když jsem před 49 lety tu chatu stavěl. Měli jsme štěstí. Za prvé, že jsme v lese nebyli, protože tam trávíme i teď s manželkou v zimě řadu hezkých víkendů a někdy i v týdnu. Naši mladí, vnuk s přítelkyní, tam chtěli na pár dní jet, ale kvůli vichřici si to raději rozmysleli a zůstali ve Slaném. Štěstí bylo i to, že se nalomený smrk zaklínil o jiný a nepadl nám na střechu. To bychom měli naší dřevěnou malou chatu vejpůl a být uvnitř, kdoví, co by se stalo,“ řekl senior ze Slaného. Informaci mu volali sousedé z osady, kteří zde žijí prakticky celoročně.

Asi nejhůře dopadla v Kladně Restaurace Na Růžku v Doberské ulici. Vzduchem lítaly cihly i tvárnice. Ulice bude v pondělí ještě nějakou dobu uzavřená.
Vichr na Kladensku: Polámané stromy, utrhané střechy i létající trampolíny

„Na Bílichově je moc hezky, ale když je takový vichr, je lépe být ve městě. Minule se při vichřici ulomila obrovská větev, která mi spadla těsně vedle nového auta. Taky jsem měl tehdy štěstí,“ dodal osmasedmdesátiletý muž, který následky vichřice jel odstranit se synem a vnuky.

"Když jsme s tátou dorazili na místo, zjistili jsme, že strom je nalomený zhruba dva metry nad kmenem a ulomená část až po špici zůstala viset nad lesní cestou asi tři metry vysoko. Protože by odstranění dřeviny bylo nebezpečné jak pro nás, tak pro všechny, kteří po cestě chodí pro vodu, zavolal jsem na správce polesí, aby smrk odstranili s technikou," dodal syn majitele chaty.

Ilustrační foto
Odběratelů bez elektřiny ubylo, přesto platí kalamita
Současná podoba ČEZ stadionu Kladno.
Zimní stadion je zavřený, ale jen preventivně