Po čtvrtečním přívalovém dešti, který se nad Kladnem prohnal v odpoledních hodinách, zůstala na dětském hřišti kladenského Sletiště ležet silná větev jednoho z nejvzrostlejších stromů. Do zeleného dubu, jehož větve se nakláněly přímo nad dětské hřiště, uhodil blesk.

„Celé jsem to viděl. Horizont byl šedivý a najednou rána, blesk a záplava světla,“ popisuje celou událost Jan Motejzík.

Jakmile se déšť trochu zmírnil spěchali se na místo podívat správci objektu, kteří dětské hřiště a jeho okolí okamžitě uzavřeli. Naštěstí právě kvůli nepříznivému počasí na hřišti nikdo nebyl.

„Bezprostředně po události jsme kontaktovali odbornou firmu, která přijela k likvidaci poškozeného stromu ráno. Je ho opravdu škoda, dá se říci, že to byl nejhezčí strom, který zde vůbec rostl,“ uvedl Lukáš Kubica, ředitel Sportovních areálů města Kladno (SAMK).

Z tohoto důvodu byl celý areál Sletiště až do 10 hodiny uzavřen.

Bleskem rozseknutý kmen stromu mohl kdykoliv spadnout, a proto pracovníci speciální firmy na zdvižné plošině ořezali nejprve zachovalé větve a poté postupně k zemi padl celý kmen.

Kompletní likvidace stromu, vzhledem k jeho tlustému kmenu, trvala přes dvě hodiny. Po desáté hodině, když poslední větev dopadla na zem, se otevřely brány areálu pro veřejnost.

„Koruna je dole, a to je hlavní, ale na hřiště nikoho nepustím dřív, než z celého kmenu nezbude nic než nízký pařez,“ řekl pracovník firmy.

Po zásahu bleskem zůstal strom z části bez kůry, která z něj po úderu opadala.

Podle slov Lukáše Kubici spadlá větev žádnou škodu na zařízení dětského hřiště neudělala.
Ze zeleného listí a drobných větví, které odklízeli pracovníci firmy hráběmi, se vytvořila velká halda. ⋌