„Hráli jsme různé hry, ale rozhodně nejlepší bylo vyvolávání duchů. Zkoušeli jsme přivolat Boženu Němcovou, krvavou Máří, Tomáše Garrigue Masaryka a další lidi. Pak jsme nemohli moc spát, protože tu strašilo, takže jsme si dlouho povídali u velkého plyšového medvěda,“ uvedl devítiletý Jakub Vávra a jeho slova potvrzují i další kamarádi.

„Rozhodně bylo nejlepší vyvolávání duchů pomocí lahve, která se otáčela. Všichni jsme se chytili za malíčky a vždycky jeden předříkával vyvolávací zaklínadlo,“ sdělila plná dojmů osmiletá Bára Müllerová, kterou doplnila další účastnice, jen o něco málo mladší Klára Jandová. „Jednou jsem při vyvolávání pootevřela oči a viděla jsem, jak se láhev sama otáčí. Vážně,“ řekla okouzlená dívenka.

„Duchové nám klepali na okna a radiátory, ale když jsme rozsvítili, nikdo tam nebyl. My si ale stejně myslíme, že to dělali nějací kluci,“ uvedla odvážná šesti a půlletá Jarča Černá.

Kromě vyvolávání duchů, které bylo kolektivním nápadem, ale děti dělaly i mnoho jiných činnosti. „Uspořádali jsme si diskotéku, hráli karty, hru Vůdce tlupy, vyráběli různé papírové předměty a kreslili obrázky,“ prozradil více k večernímu programu devítiletý Jakub Bauer.

Akce spaní v Labyrintu se tradičně koná vždy dvakrát do roka. Ani tentokrát si ji nenechaly ujít i dvě kamarádky Adélka s Valentínou, které už zde byly čtvrtý rok po sobě. „Některé děti jsou zde skutečné stálice, ale přichází také mnoho nových. Je pro ně sice připraven nějaký program, ale stejně si ho většinou upraví podle svého. A to je možné, přicházejí sem proto, aby jednou za čas mohly být přes noc se svými kamarády a skutečně si užily zábavu podle sebe. Některé z nich se ani moc nevyspaly, ale s tím se počítá a právě proto se akce koná vždy v pátek. Příští Noční spaní se uskuteční asi koncem února,“ sdělila jedna z organizátorek večera Eva Bezoušková.