Reprezentační soustředění paraolympijského týmu České republiky, jenž se připravuje na zářijovou paraolympiádu v Pekingu, se tentokrát odehrávalo ve Slaném.

Reprezentační tým dorazil již v neděli 8. června. Soustředění, které dnešním dnem pro finalisty končí, bylo zaměřeno na přípravu na paraolympijské podzimní hry.

Družstvo tvořilo celkem sedm plavců. Čtyři závodníci již byli v reprezentačním týmu na předchozí paraolympiádě v Athénách.

„Účastníci soustředění se již nemusí nic učit,“ uvedla trenérka týmu Andrea Věnseková. „Jsou to vrcholoví sportovci, kteří splnili limity na přijetí do reprezentačního družstva a zde si už pouze upevňují svoje zdatnosti,“ dodala trenérka.

Finalisté se na slánské soustředění sjeli z celé České republiky. „Každý má doma svého osobního trenéra,“ upřesnila. „Po ukončení tohoto soustředění je ještě čekají poslední závody před paraolympiádou v Bratislavě,“ upozornila.

„Chtěli jsme za celý náš tým poděkovat městu Slanému za umožnění soustředění a vyhovění v tréninkových hodinách i přes časovou náročnost,“ řekla Věnseková. „Ve slánském bazénu jsme již podruhé. Trénovali jsme tady také před paraolympiádou v Athénách, a protože jsme zde byli velice spokojeni, vrátili jsme se,“ dodala.