Na základě darovací smlouvy transakci odsouhlasili slánští zastupitelé. Park se zelení a vodními plochami daroval městu turecký vlastník – firma F & S Slaný. Turci získali park a další pozemky před lety od restituentů.

V dobách socialismu byla většina území v rukou města. Kromě fabriky (státního podniku) bylo ve vile zdravotní středisko a veřejnosti přístupné sportoviště, koupaliště, dětské hřiště a minigolf. A právě volnočasový prostor lemovaný vzrostlými stromy by chtěla radnice svým obyvatelům navrátit. Vše tentokrát v prvorepublikovém duchu.

Druhou část areálu (včetně torza továrny) si Turci ponechají a vybudují zde rezidenční obytnou čtvrť se stovkami bytů.

Park, jehož autorem je prvorepublikový slavný architekt Josef Kumpán, je podle odborníků skutečnou perlou a například po moravské Lednici je jedním ze dvou míst v republice, kde se nachází akvadukt.

Parku chce vrátit jeho původní podobu a doplnit ho o moderní prvky Ateliér Krejčiříkovi. Na zastupitelstvu představitel tvůrčí dvojice Přemysl Krejčiřík představil i veřejnosti svůj záměr. Podle prezentace bude relaxační park ozvláštněn novými vodními prvky, které nahradí původní kachličkový bazén a nebude zde chybět nově ani venkovní kavárna a stejně tak se do místa navrátí minigolf a další sportovní zázemí. Park bude nově průchozí až na městskou plovárnu u Červeňáku.

Architekt Josef Kumpán byl v meziválečném období špičkou ve svém oboru nejenom v Čechách, ale především v Německu. Za svůj život navrhl více jak 1400 plánů zahrad, parků, veřejných sadů, ale také hřbitovů. Studoval v moravské Lednici. Mezi jeho architektonické návrhy patřil městský park v Žilině, Tyršovy sady v Třebíči, městské hřbitovy v Přerově, Třebíči či v Libochovicích nebo třeba úprava Vinařického náměstí v Kolíně.