Kontroverzní chystaná stavba slánského automatizovaného parkovacího domu za téměř 70 milionů korun, je od samého počátku trnem v oku nejen některým zastupitelům, kteří proti jeho výstavbě již v minulosti zvedli ruku, ale především obyvatelům Slaného, kteří považují projekt za více než nesmyslný a zbytečně drahý.

Kvůli tomu, že byly již před několika měsíci zahájeny práce na projektové dokumentaci, která přijde městskou pokladnu na 523 tisíc korun a vedení Slaného chtělo zamezit, aby peníze přišly vniveč, bude se na tvorbě plánů pokračovat.

Pozitivní změnou v dosavadních zámyslech vedení radnice by mělo být nyní alespoň to, že náročnou stavbu supermoderního domu, by mohl financovat soukromý subjekt nikoli město.

Skutečnost by měla být taková, že Slaný vypíše výběrové řízení na zhotovitele stavby. Společnost, která v něm uspěje s nejvýhodnějšími podmínkami, celý projekt předfinancuje a zbytek by měl být uhrazen ze zisku parkovacího domu.

„Město Slaný by si tak do svého majetku mohlo za zbytkovou cenu parkovací dům odkoupit zhruba za osm až dvanáct let,“ doplnil starosta Rubík. Navíc doplnil, že by se v žádném případě nejednalo o hyzdící či obludné monstrum, nýbrž o objekt, jenž bude příjemně začleněn do současné zástavby.