Slaňáci, kteří již měsíce netrpělivě očekávají zprovoznění slibovaného parkoviště v sídlišti Na Dolíkách, už pomalu přestávají věřit, že se tato zdánlivě nenáročná akce uskuteční ještě tento rok.

Kvůli tomu, že parkování v sídlišti brání zákazové značky a nedaleký supermarket Billa opatřil v minulých dnech jedinou dostupnou plochu hrazením z řetězů, nervozita obyvatel sídliště značně stoupla.
„Nejen, že vedení města nedodrželo, co slíbilo, ale minulý týden mi tu jistý mladík s bavorákem naboural a zničil auto stejně jako mojí sousedce. Všichni to viděli. Přivolaní policisté mi akorát pohrozili, že nemám parkovat na zákazu stání. Porušovat předpisy jsou ale nuceni všichni. Stěží můžeme nechávat auta na náměstí,“ rozzlobil se muž ze sídliště.

Kvůli tomu, že vedení města nedodrželo prázdninový ani podzimní termín pro zprovoznění parkoviště, obrátili se v uplynulých dnech se svými stížnostmi čtenáři na Kladenský deník.
Starosta Slaného Ivo Rubík odpověděl na položené otázky následovně.

„Pozemek někdejší ČSAD, nyní ICOM Jihlava, v Lacinově ulici, kde bude parkoviště, jsme již před několika měsíci směnili za pozemek na Hájích a za rozdíl zaplatili více než 2,7 milionu korun. Kvůli tomu, že se ve firmě ICOM vyměnili za uplynulý rok tři ředitelé a ten předposlední odešel ze své funkce i se všemi potřebnými doklady, byli jsme nuceni veškerou dokumentaci pořídit znovu. Je to jeden z důvodů, proč se záležitost opozdila,“ uvedl starosta. Přestože před časem Slaňákům slíbil, že parkoviště bude ještě v říjnu letošního roku, na páteční tiskové konferenci vysvětlil další důvody, proč se tak nemohlo stát.

„Vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jiřího Veseckého postihla bohužel vážná cévní příhoda. Jeho odbor měl věc na starosti. Neštěstí se stalo v okamžiku, kdy odbor měl všechny věci zúřadovat. Vyrovnáváme se s tím prakticky až doteď, protože musíme vyřešit mnohé personální problémy,“ doplnil starosta Rubík.
Parkoviště s třemi sty parkovacími stáními by podle něj mohlo být teoreticky v provozu okamžitě, ale město chce zabránit tomu, aby dosud neosvětlená plocha byla plně k dispozici zlodějům a vandalům.

„Rada z tohoto důvodu navrhla rozpočtové opatření ve výši osmi set devadesáti pěti tisíc korun, z něhož bude hrazeno nejen přemístění nedaleké kamery, aby dohlédla až na parkoviště. Stejně tak je zapotřebí vybudovat nové osvětlení. Stávající v areálu je nefunkční,“ doplnil starosta Rubík.

Kvůli zachování maximální bezpečnosti na parkovišti, zejména v nočních hodinách, bude plocha opatřena infrazávorou proto, aby pracovník operačního střediska městské policie měl přehled o veškerém dění v místě.
Zhotovitelské firmy, které práce vykonají, by měly dílo odevzdat nejpozději do 10. prosince letošního roku.