Incident, při kterém Lilly utekla se stal v neděli 16. června navečer na Václavském náměstí. "Vystartoval na ni boxer. Lekla se, vysmekla z obojku a utekla směrem ke Kauflandu," popsala Kladenskému deníku Martina Řezáčová.

Od té doby po ní Martina společně s dalšími lidmi pátrala a snažila se jí odchytnout. Výzvu s fotkami Lilly zveřejnili na sociálních sítích, kde založili i skupinu Hledá se Lilly, vylepili plakáty a informovali městskou policii.

Fenka se první dny pohybovala spíše v okolí Václavského náměstí a Kauflandu. Viděla byla také u 4. základní školy nebo u Pražanky. S přibývajícími dny hlásili lidé na facebooku, že ji zahlédli i mimo Kladno. Byla viděna v Hřebči, Dolanech či v Malých Číčovicích, když běžela k mostu směrem na Okoř. Také byla spatřena v Buštěhradu u vodojemu, odkud běžena na Lidice.

"Lilly je v pořádku. Děkuji všem, kteří se do hledání zapojili a pomohli. Největší poděkování patří zaměstnancům a dobrovolníkům z útulku Lesan v Kralupech nad Vltavou. Dále lide z organizace Zachraň srnče před sekačkou a psímu útulku Voříškov," uvedla Martina Řezáčová.

Fenka je nyní v kralupském útulku. "Bohužel Lilly mě má spojenou se špatnou zkušeností a má ze mě strach. Nemůžeme být spolu. Důvěra by se budovala jen velmi těžko, čili půjde znovu k adopci," dodala Martina Řezáčová.