Výkřik, palčivá bolest v lýtkách, vytržené maso a krev všude kolem. Tak děsivě to vypadalo v pondělí odpoledne na dvoře rodiny ve Pcherách po útoku psa, který se do místa přestěhoval jen pár dní před tím.

Rezatý chlupáč zaútočil na svoji novou bytnou, když se vracela od sousedky. Šestapadesátiletou ženu napadl zezadu. Z levého lýtka jí vyrval kus masa a pokousal i druhou nohu. Na místo byli okamžitě přivoláni záchranáři.

„Šestapadesátiletá žena utrpěla tržné rány na dolních končetinách. Záchranáři pacientce zastavovali krvácení a hradili krevní ztráty infuzní terapií. Po ošetření jí transportovali do kladenské nemocnice,“ uvedla mluvčí kladenských záchranářů Tereza Janečková. Žena je i nadále v péči lékařů.

Podle vyjádření jejího otce muselo být zvíře v novém bydlišti zřejmě v nenadálém stresu z jiného prostředí nebo trpělo steskem po původním domově.
„Vnukova žena ho přivázala k okapové rouře, byl to původně pes jejích rodičů, kteří se odstěhovali.

Nikoho z nás nenapadlo, že i přivázaný může být nebezpečný. Dcera přešla dvůr a pak na ni vyskočil. Větší strach ale máme teď z toho, že je doma i tříletý pravnuk. Nechceme riskovat, že by stalo něco zlého i jemu. Takže se musíme psa asi zbavit,“ řekl Kladenskému deníku otec napadené ženy.

Kvůli tomu, že zdravotní stav zvířete ještě sleduje veterinář, protože údajně nebylo očkované, je potřeba vyčkat. ,,Jestliže nám ho nepovolí utratit, budeme mu hledat nový domov. Ve Pcherách má útulkek paní Harigelová, tak by se zvíře mohlo dát i tam. Po tom, co se stalo, nemůžeme nechat nic náhodě,“ uzavřel muž ze Pcher.