„Takové množství nám vystačí na pět měsíců a ušetříme tak čtvrt milionu korun," řekla Kladenskému deníku  majitelka útulku Eugenie Sychrovská. Za tuto částku budou moci zastřešit kotce, jelikož plechy, které tam jsou, v létě hřejí. „Dáme tam šindel," dodala Sychrovská.

Na nový domov nyní v Bouchalce čeká zhruba stovka pejsků. „Máme ještě asi deset míst prázdných, ale není to tím, že by si lidé před Vánocemi chodili pro pejsky," doplnila majitelka.

Prosinec obecně je v útulku ve znamení Ježíška. Lidé nosí psům různé dárky, kterých v Bouchalce mají už plný sklad. „Zájemci nám mohou vozit vodítka, míčky, misky, deky, pamlsky, granule, piškoty. To všechno spotřebujeme. Nevhodné jsou plyšové hračky, jelikož je psi roztrhají," informovala Sychrovská.

Akce Naplňte misky se koná od konce srpna do 15. listopadu, kdy každým zakoupením krmiva konkrétní značky lidé přispívají na nákup pro útulky.

Zařízení, která krmiva dostanou, jsou poté vybírána zejména podle kapacity, vytížení, počtu přijatých a vydaných zvířat, kvality či rozsahu péče a tak dále. Útulky vybírá komise složená z nezávislých odborníků.