To naštěstí zastupitelé svým souhlasem zvrátili a poslali klubu potřebných 15 milionů korun na dokončení haly. Na klubový účet dorazily finance v uplynulých dnech. Podle předsedkyně Tenisového klubu Kročehlavy Kláry Homerové jsou tenisté velice vděčni za podporu města.

„V místě bývala stará hala, kterou nám ale statik zakázal už před několika lety používat. Díky dotaci byla původní stavba odstraněna a vybudována velká část nové haly. Bez podpory města bychom ji nedokončili, „potvrzuje Homerová. Zkušební provoz by měl být podle předsedkyně zahájen už o letních prázdninách.

Kladno nejen, že na dokončení haly přispělo, ale zajistilo si tím předkupní právo na areál. „V případě, že by město chtělo prostory získat, platilo by cenu stanovenou znaleckým posudkem, od které by byla odečtena právě patnáctimilionová městská dotace,“ řekl už zjara kladenský primátor dan Jiránek (ODS).

Město chtělo areál koupit ještě za bývalého primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno). Kvůli vysoké ceně ale návrh tehdy zastupitelé nepodpořili. Příslib městské dotace na dostavbu odhlasovala městská rada už za Volfova vedení. Ani to zastupitelé tehdy nepodpořili.