Operační důstojník přijal na tísňové lince 158 oznámení o pohřešovaném pětasedmdesátiletém muži, který odešel odpoledne na houby do lesa mezi obcemi Drnek a Lodenice a ani po několika hodinách se nevracel.

„Do pátrací akce ihned povolal veškeré hlídky, policejní vrtulník a psovoda s jeho psem. Na základě prvotních informací a popisu muže, které psovod získal, se společně vydali na propátrání lesa u Drnku. Během chvíle označil služební pes na polní cestě za obcí muže odpovídajícího popisu pohřešovaného. Policisté v něm skutečně poznali ztraceného seniora. Ten by následně předán z preventivních důvodů do péče lékařů,“ popsala úspěšnou pátrací akci policejní mluvčí Michaela Richterová.

Kromě příběhu s dobrým koncem, čekalo milé překvapení v následujících dnech také na psovoda i Jalara. Na policejní služebnu přišel totiž zachráněný senior oběma v pátek 1. října osobně poděkovat za svoji záchranu.

Sedmiletý Jalar slouží u Policie České republiky, konkrétně u skupiny základních kynologických činností v Kladně, pět let. Je všestranný, což znamená, že se využívá k pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, k vyhledávání předmětů nebo i vyjíždí s pořádkovou jednotkou na různé akce. Čtyřnohý parťák má za sebou desítky úspěšných výjezdů, čímž dokazuje, že je právoplatným členem Policie České republiky.