Podmínkou dotace ze strany města je, že sdružení přispěje na pořádání zmíněných akcí minimálně stejnou sumou.

Dodatek mezi městem a sdružením ale určuje i další podmínky. „Program na pěší zóně nesmí být využíván k žádným politickým aktivitám. Navíc pořádání různých koncertů a pořadů pro děti nesmí narušit vážnost svatebních obřadů, zejména těch, které se konají v zámecké zahradě. Porušení těchto našich požadavků by byl důvod k tomu, že bychom od smlouvy odstoupili,“ prohlásil kladenský primátor Dan Jiránek.

Jak už dříve sdělil Kladenskému deníku podnikatel a předseda výkonné rady sdružení Pavel Orna, zábavné programy odstartuje v neděli 2. května od 11 hodin pohádkový den pro děti. „Pódium na pěší zóně už je postaveno,“ sdělil Orna.

O dalších víkendech se v centru Kladna představí kejklíři, hudební skupiny či divadelní herci, chybět nebude třeba show jedenáctinásobného mistra ČR a dvojnásobného vicemistra Evropy Mirka Lisého v jízdě na motocyklu a čtyřkolce, přichystány jsou třeba sběratelské či jiné trhy.

Město Kladno se rozhodlo oživení pěší zóny podpořit i tím, že snížilo nájem za zřízení předzahrádek před kavárnami, cukrárnami, restauracemi a podobnými podniky na symbolickou jednu korunu. „Neznamená to, že se enormně zvýšil počet těchto předzahrádek, ale podnikatelé teď mají zájem o jejich zvětšení,“ vyjádřil se primátor Dan Jiránek.