V pořadí již pětadvacátou kameru mají od pondělka k dispozici strážníci Městské policie Kladno. Bezdrátové otočné zařízení je umístěno v ulici Gen. Klapálka, kde funguje větší počet heren, barů a celkově je tato lokalita i v noci rušná. „Operátor městského kamerového systému díky ní vidí ale také do Divadelní ulice. Od pondělí je ve zkušebním provozu,“ uvedl mluvčí Městské policie Kladno Milan Krupka.

O umístění kamery v této lokalitě bylo rozhodnuto především kvůli zvýšené koncentraci lidí ve večerních hodinách a již zmíněným nočním barům.
Kromě toho, zhruba ze sedmdesáti procent, monitoruje také frekventovanou křižovatku u Středočeské vědecké knihovny, kde se v minulosti stalo několik dopravních nehod. K poslední došlo 15. května letošního roku, kdy řidič na přechodu srazil nezletilou dívku a z místa nehody ujel.

„Pořízení této kamery bylo uhrazeno z prostředků města Kladna za 887 tisíc korun. Náklady jsou tak vysoké proto, že musela být použita bezdrátová mikrovlnná technologie. Kdybychom ji mohli napojit na vedení, nebylo by to tak drahé,“ řekl Krupka.

Už nyní kladenští strážníci plánují pořízení dalšího dohlížecího zařízení.„Mělo by být umístěno na Václaváku v Kročehlavech. O tom, kde přesně, se ale ještě bude rozhodovat,“ sdělil mluvčí.

V loňském roce na území města přibyly kamery dvě. V blízkosti ubytovny u bývalého masokombinátu a v prosinci na střeše školy a učiliště U Hvězdy v Kročehlavech. Operační středisko městské policie jich umožňuje provozovat až 35. První kamery v Kladně byly nainstalovány již v roce 1997 na náměstí Starosty Pavla, ve středu třídy Čs. armády a v parku na náměstí Svobody.