V tomto oddílu začínal jako registrovaný fotbalista už v šesti letech. V mládežnických kategoriích přišel jeho vrchol v dorosteneckém věku, když se v roce 1958 pod vedením dalšího kladenského fotbalového patriota, již několik let zesnulého Vojtěcha Rašpličky, stal dorosteneckým mistrem Československa.

,,Rád na tu dobu vzpomínám. Měli jsme tehdy opravdu skvělý tým, ve kterém působilo i několik pozdějších výborných hokejistů jako například Jindra Karas, Pepík Vimmer, nebo Franta Šebek. Velkou oporou byl i pozdější prvoligový fotbalista Haka Chlumecký. Ve finálovém dvojutkání jsme přehráli pražskou Duklu, když po remíze 1 : 1 v Praze jsme doma v Kladně zvítězili 1:0 brankou právě Jindry Karase ze třiceti metrů,“ vzpomíná Peták.

Od přelomu 50. a 60. let byl velkou oporou kladenského béčka dospělých, když nastupoval na místě pravého beka. ,,Za kladenské béčko jsem kopal asi deset let. Hráli jsme na tehdejší poměry i poměrně vysokou soutěž,“ připomíná.

Od konce 60. let se začal věnovat trenérské práci u dorosteneckých družstev SONP, kde vydržel neuvěřitelných devětadvacet let. Jeho rukama prošla celá řada výborných fotbalistů, z nichž někteří to dotáhli až do nejvyšší soutěže dospělých.

V trenérské práci se snažil být vždy objektivní, spravedlivý a férový. Však u svých svěřenců býval velmi oblíben.

,,Mnozí z fotbalistů, kež jsem v minulosti trénoval, se ke mně hlásí ještě dnes,“ uvádí Peták, kterému nikdy nechyběl ani svérázný smysl pro humor.
Dnes se již Jindřich Peták, jenž v pondělí oslavil sedmdesáté narozeniny, trenérské práci nevěnuje, ale na fotbal nezanevřel. Můžete ho potkat prakticky na každém mistrovském utkání SK Kladno, kde má již své stálé místo na hlavní tribuně stadionu Fr. Kloze. Na fotbal jako divák chodí, i když se Kladnu zrovna dvakrát nedaří. Na svůj oddíl, v němž strávil zhruba půlstoletí jako hráč nebo trenér, prostě nedá dopustit. Autor: Luboš Hora

Jindřich Peták.
Narozen 22. srpna 1941 v Kladně.
Bydliště Kladno.
Důchodce.
Dva synové, tři vnoučata.
Koníčky: sledování fotbalu a vaření.