Přesto, že tuto funkci vykonává na kladenské radnici teprve druhým rokem, patří ke špičkám. Její naprosto profesionální přístup k práci na magistrátu, potažmo k novinářům, poskytuje v konečné fázi ucelený a objektivní obraz o městě tisícům obyvatel, kteří jsou návštěvníky nejen mnoha společenských akcí, ale také čtenáři regionálních periodik.


Po několikaletých zkušenostech redaktorky Rádia Relax a Českého rozhlasu nastoupila do tiskového oddělení kladenského magistrátu, kde na počátku devadesátých let začínala jako mluvčí někdejšího starosty Petra Bendla. „Po odchodu dřívějšího vedoucího Ladislava Pavlíka jsem byla pověřena vedením celého oddělení a posléze jsem vyhrála výběrové řízení na tuto pozici. Díky svému předchůdci jsem byla na tuto práci bezvadně připravena,“ uvedla mluvčí Petra Kučerová, která o sobě tvrdí, že je patriot. „Tvůrčí práce pro naše město mě ohromně baví a jsem ráda, že jsem v centru dění,“ doplnila Kučerová.
Nejen obrovské pracovní nasazení, ale i touha po vzdělání ji posunují kupředu. „Mezi mými kolegy je spousta profesionálů. Kdo jím není, dříve či později odpadne. Je pro mě dobré, že mám novinářskou praxi, ale i tak bych se ráda vzdělávala ještě dále na vysoké škole v oboru marketingové komunikace. Moje práce je náročná, nemá pevnou pracovní dobu. Je složitější než v komerční sféře, protože se úřad s politikou prolínají. Veřejností i médii jsou tyto instituce více sledovány,“ řekla Kučerová.


Přestože by se mohlo zdát, že je tato žena výhradně oddaná své profesi, rodina u ní byla vždy na předním místě. „Mám dvě děti a není tajemstvím, že s manželem přemýšlíme ještě o jednom. Celá naše rodina miluje zejména adrenalinové sporty, takže si dostatečně rozumíme a volný čas rádi trávíme společně,“ řekla Petra Kučerová.