O produkci a složení zábavných programů se začal starat Milan Petriščák. ,,Chtěl bych, aby Kladeňáky programy na pěší zóně zajímaly,“ řekl Petriščák v rozhovoru Deníku. Povede se to, nebo akce na pěší zóně upadnou v zapomnění? I o těchto věcech se dočtete na následujících řádcích.

Jak dlouho bude trvat než najdete tu správnou cestu na oživení pěší zóny? Co se určitě změní?
Nikdo si to dodnes nevyzkoušel a nemá s tím zkušenosti. Bude to hledání a zkoušení toho, co by lidem mohlo vyhovovat. Na konci roku si pak sedneme a domluvíme se dál. Už bychom mohli v té době vědět, kudy povede naše cesta. Dnes už víme, že jsou věci, které budeme muset změnit. Třeba dobu, kdy se akce budou o nedělích konat. Zatím se zdá, že neděle ráno nebo dopoledne není to pravé.

Nastanou změny například v obsazení účinkujících?
Stále hledáme kontakty na ty, kteří by mohli při vystoupeních na pěší zóně něco nabídnout. Jedná se o lokální kapely, amatérské soubory, pořadatele dětských soutěží a podobně. Zajímají nás i lidé, kteří jsou něčím zvláštní. Každý program má moderátora, tak bych se ani nebránil tomu, že představíme některé zajímavé osobnosti. Ty zde mohou ukázat, co umějí. Samozřejmě mě napadá udělat program pro určité skupiny lidí jako jsou třeba pejskaři, i pro ně bychom mohli nějakou akci uspořádat.

Byl jste se osobně na pěší zóně o některém z víkendů podívat?
Byl jsem víceméně na všech akcích. Nedostatek lidí je problém. Hledáme správný model, aby jich chodilo víc. Hlavním zájmem je oživení pěší zóny, a to není jen o samotných programech. Lidé tam budou chodit, když tam bude pro ně něco zajímavého. To se týká jak programu, tak třeba nákupu v určitém obchodě. Na tom všem budeme muset pracovat. Přiznávám, že ohlas zatím není nijak veliký a ani jsme ho nečekali. Bude to trvat dlouho, aby si Kladeňáci zvykli.

Celý rozhovor si přečtete v tištěném vydání Kladenského deníku ve středu 2. června 2010.