Jen díky velké náhodě, kdy majitel vozu oknem zjistil, že se z garáže valí podezřelý dým, bylo možné předejít velké katastrofě. Manželé stačili včas vyběhnout z domu a zabránit nejhoršímu.

„Bylo mi divné odkud jde ten kouř, myslel jsem, že soused něco pálí na zahradě. Přesto jsem vyšel ven a už jsem věděl, kolik uhodilo. S manželkou jsme vběhli do garáže a hořící auto jsme začali hasit nejdřív barelem vody co byl po ruce a pak kbelíky,“ uvedl překvapený majitel. Duchapřítomně nechal zaklopené víko motoru, aby se k ohni nedostalo ještě více vzduchu a auto z garáže vytlačil. „Mám asi velkou smůlu. Když jsem peugeot v roce 2001 koupil ve společnosti V-Group Kladno, tak nám bylo před rokem oznámeno, že jich několik ve Švédsku vyhořelo kvůli vadné elektroinstalaci, ať přijdeme na prohlídku. Žádnou závadu nám tehdy nenašli a s tím jsme odjeli,“ uvedl majitel shořelého auta. Přestože vyšetřovatel hasičů potvrdil, že skutečně došlo v garáži k samovznícení kvůli technické závadě, díl viny nese podle prodejce automobilů možná sám majitel. Ve výpovědích se ale poněkud s majitelem auta rozcházejí.

„Majitel peugeotu u nás kdysi skutečně na prohlídce byl a auto bylo v perfektním stavu. Další tři roky se v našem servisu neobjevil. Kvůli podezření, že není vše v pořádku, jsme ho nejméně třikrát obeslali dopisem, naposledy na počátku roku, ale zřejmě se přestěhoval, nenahlásil změnu a zásilka se nám vrátila jako nedoručitelná. Udělali jsme, co bylo v našich silách,“ uvedl majitel společnosti V-Group Jiří Vlček.
Na vozidle vznikla škoda v hodnotě nejméně sto tisíc korun.